Naga MarketsDino to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce.

dino
źródło xStation 5

Spółka notuje bardzo solidne wyniki finansowe i zwiększa z roku na rok skalę swoich przychodów oraz zysku netto. Tendencję tę potwierdził niedawny raport kwartalny. Można w nim wyczytać, że zysk netto wzrósł w trzecim kwartale do ponad 82 mln zł wobec 63,5 mln zł rok temu. Poprawie ulega także wynik operacyjny oraz przychody, które wzrosły do poziomu 1558 mln zł. W sumie od początku roku spółka wypracowała ponad 208 mln zł zysku, podczas gdy przed rokiem było to około 140 mln zł. Spółce nie zaszkodził nawet zakaz handlu w niedzielę. Warto mieć na uwadze, że spółka nadal jest nieobecna w wielu zakątkach Polski i cały czas zwiększa swoją skalę działania.

Orbex

Od stycznia otwarto kolejnych 120 nowych sklepów, co zwiększa dynamikę względem poprzedniego roku. Zgodnie ze strategią spółki, bardzo szybko powinny powstawać nowe sklepy, co powinno przekładać się na rosnące przychody. Pod tym względem spółka zdaje się mieć dobre perspektywy dalszego rozwoju. Na razie kurs akcji zatrzymał się w rejonie 110 zł, mimo że pojawiały się już sporo wyższe rekomendacje. Od maja trwa korekta, mimo świetnych wyników. W tym czasie każdy kolejny wierzchołek pojawia się na coraz niższym poziomie. Pierwszą oznaką końca korekty byłoby mocne wyjście ponad poziom 92 zł, a zbliżający się początek nowego roku może być dobrym czasem na realizację scenariusza zakładającego powrót do wzrostów.

Czytaj także: Vivid Games [VVD], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia 23.11.2018

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here