Naga MarketsDino to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski.

dino
źródło xStation 5

Akcje spółki taniały podczas sesji z ubiegłego piątku o około 2%. Powodem spadków były opublikowane wyniki, które były okazały się zgodne z oczekiwaniami. Na notowania wpływało także słabnące otoczenie oraz sam trend na spółce, który od połowy maja jest spadkowy. Spółka odnotowała 82,28 mln zł zysku netto w trzecim kwartale w porównaniu z 63,54 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny rósł o około 30%, a przychody zwiększyły się o około 28% i wyniosły ponad 1,5 mld zł. Od początku roku spółka wypracowała niemal 209 mln zł zysku netto w porównaniu z 140 mln przed rokiem. Od stycznia przychody rosną o ponad 32%. Średnia liczba klientów na dzień wzrosła aż o 28%. Spółka cały czas bardzo szybko się rozwija otwierając kolejne sklepy. Od stycznia przybyło 120 nowych marketów, co oznacza, że jest ich już w sumie 895. Na wykresie nadal mamy korektę wcześniejszych wzrostów z ubiegłego roku. Cena względnie respektuje krawędzie kanału, a więc niebawem mogłaby się pojawić szansa na kolejne odbicie w górę.

Orbex

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Altus, PlayWay, Krynica Vitamin

BOŚ jest komercyjnym bankiem uniwersalnym. który działalność rozpoczął 1991 roku.

bos bank
źródło xStation 5

Bankowa spółka zyskiwała w miniony piątek niemal 4% odbijając od historycznego dna notowań. Była to więc jedna z bardziej udanych sesji od dłuższego czasu. Powodem zwyżki zdają się być medialne doniesienia o tym, że pojawiły się pewne plany wobec spółki. Plan zakładałby podział banku. Część biznesową miałby przejąć Alior Bank, które notowania w piątek silnie spadały, a część ekologiczną Bank Gospodarstwa Krajowego. Na razie nie ma jednak żadnych decyzji w tej sprawie. Spółka podlega planowi naprawczemu, którego efekty są jak na razie dość skromne. Postępowanie naprawcze ma zakończyć się za dwa lata, jeżeli natomiast dojdzie do podziału spółki, Bank skończyłby istnieć jeszcze przed koniec naprawy. Wydaje się, że wobec licznych emisji akcji i kiepskich wyników, plan zagospodarowania Banku ma pewne uzasadnienie. Na razie są to jednak tylko medialne pogłoski, na które rynek reaguje pozytywnie, choć zupełnie odwrotnie w przypadku Aliora.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here