Naga MarketsDino blisko nowych maksimów. Rekomendacja Goldman Sachs nie zaszkodziła spółce Kurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,43%. Akcje taniały o 1,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 364 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,18% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 368 zł. Od początku roku notowania spadają o ponad 20%.

Trend nadal mocny

Notowania spółki nie przestają pozytywnie zaskakiwać i nawet fatalna rekomendacja Goldman Sachs z ceną docelową na poziomie 309 zł sprzed kilku sesji, nie potrafiła na dłużej zaszkodzić spółce. Trend wzrostowy pozostaje stabilny i nowe maksima zdają się być kwestią najbliższych dni. Żadna rekomendacja nie wyceniała akcji na obecnych poziomach, ale wydaje się, że wybicie na nowe maksima może oznaczać, że poziome docelowym stanie się 400 zł.dino 21.10.2021
Notowania Dino 21.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejna emisja obligacji

Dino Polska zdecydowało o emisji 4-letnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 200 mln zł serii 1/2021 w ramach programu emisji obligacji do 1 mld zł, podała spółka. “Obligacje będą zabezpieczone poręczeniami wybranych spółek z grupy kapitałowej Dino Polska. Cena emisyjna obligacji będzie równa ich wartości nominalnej.

Obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej wynoszącej WIBOR 3M powiększony o stałą marżę w wysokości 1,2 punktu procentowego w skali roku” – czytamy w komunikacie. Obligacje zostaną wyemitowane 20 października 2021 r., zaś dzień wykupu obligacji został wyznaczony na 20 października 2025 r.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here