Naga MarketsDino bez nowego maksimum. Korekta do 240 zł Kurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,08%. Akcje taniały o 2,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 256 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w ubiegły piątek 1,67% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 257,20 zł. W listopadzie kurs spółki wzrósł o ponad 35%.

Korekta przed Świętami

W ubiegłym tygodniu notowania spółki niemal wyrównały historyczne rekordy. Okazało się to być okazją do realizowania zysków. Rozpoczęta w drugiej połowie tygodnia korekta zdaje się zmierzać na czytelne wsparcie w rejonie 240 zł. Nieco niżej mamy też dolną krawędź kanału wzrostowego. Od listopadowego maksimum, spadek do krawędzi kanału to około 20%. Nadal więc nie byłoby to nic niepokojącego, przy takiej skali wcześniejszych wzrostów. Wydaje się więc, że należy patrzeć na spadki jak na korektę, tym bardziej, że dokonuje się ona w okresie przedświątecznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
dino 14.12.2020
Notowania Dino 14.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

211,10 zł w najnowszej rekomendacji

W najnowszej rekomendacji Noble Securities, spółkę wyceniono na poziomie 211,10 zł, zalecając sprzedaż akcji. Mimo rozwoju firmy, analityk nadal uważa, że spółka ma ponad 15% potencjał spadku kursu. „Uważamy za bardzo nierealne utrzymanie dynamiki 20-25 proc. wzrostu powierzchni sprzedaży w całym okresie prognozy. Zarząd zakłada ~20 proc. zwiększenie powierzchni jeszcze w 2021 roku. Uwzględniając powyższe oraz nasze wcześniejsze założenia, lekko zmodyfikowane zostały długoterminowe prognozy dotyczące nowych otwarć” – czytamy w raporcie przygotowanym przez Dariusza Dadeja.

W maju br. spółka poinformowała o złożeniu rezygnacji przez wieloletniego prezesa Szymona Piducha, który przeszedł do RN spółki gdzie odpowiada za dalszy rozwój sieci sprzedaży. Do tej pory nie nastąpiło jednak spodziewane szybkie obsadzenie wolnego stanowiska. Zamiast tego w czerwcu RN podjęła uchwałę powołującą Izabelę Biadałę na członka zarządu, a spółka bez prezesa radzi sobie całkiem dobrze.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here