Naga Markets

Zarząd Digitree Group podjął decyzję o rozpoczęciu działań, mających na celu opracowanie nowej strategii rozwoju grupy, którą chce ukończyć najpóźniej do końca stycznia 2021 r., podała spółka.

Digitree Group opracuje nową strategię rozwoju grupy

“Zarząd Digitree Group informuje, że z uwagi na kończący się okres obowiązywania dotychczasowej strategii rozwoju, przyjętej w dniu 31.01.2017 r. na lata 2017-2019 wraz z perspektywą do 2021 roku, […] jak również w związku z aktualną sytuacją rynkową, 14.10.2020 r., zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu działań, mających na celu opracowanie nowej strategii rozwoju grupy kapitałowej Digitree Group” – czytamy w komunikacie.W ramach nowej strategii planowane jest szczegółowe przedstawienie przyszłych kierunków rozwoju grupy oraz jej głównych celów strategicznych, których osiągnięcie będzie miało wpływ na sytuację gospodarczą, majątkową i finansową grupy kapitałowej.

“W tych kilku ostatnich latach bardzo się rozwinęliśmy jako organizacja, a zrealizowane przejęcia spółek przyniosły nam ogromny potencjał i pozwoliły na rozbudowę kompetencji, szczególnie tych dedykowanych branży e-commerce. Jeszcze w 2017 roku tylko kilkanaście procent przychodów grupy pochodziło z działań dla tego segmentu, obecnie jest to już ponad 50%. Ponadto, intensywnie pracowaliśmy również nad integracją technologii i usług oferowanych przez całą organizację” – powiedział prezes Rafał Zakrzewski, cytowany w komunikacie.

“Zmieniamy się nie tylko my, ale cały rynek digital marketingu. Nastała więc naturalna potrzeba aktualizacji głównych celów strategicznych, nad którymi będziemy pracować w IV kwartale 2020 r. Nasze plany są oczywiste, będziemy skupiać się na efektywnym zaspokajaniu potrzeb klientów w różnych segmentach biznesowych, zarówno na poziomie zaawansowanych, wielopoziomowych wdrożeń, jak również wsparcia mniejszych klientów przy pomocy rozwiązań SaaS, które produktowo bazują na naszej szerokiej ekspertyzie pochodzącej z segmentu enterprise. Jednocześnie będziemy dążyć do podniesienia poziomu osiąganych przychodów i satysfakcjonującej rentowności grupy. Szczegóły przedstawimy już wkrótce w nowej strategii naszej grupy” – dodał prezes.

Zzarząd deklaruje, iż opracowanie strategii i przekazane jej w formie finalnego dokumentu na ręce rady nadzorczej emitenta w celu zaopiniowania, nastąpi najpóźniej do 31 stycznia 2021 r.

Digitree Group (dawniej Sare) to technologiczna spółka oferująca zaawansowane, dedykowane narzędzia IT, służące wspieraniu sprzedaży i automatyzacji marketingu. W 2016 r. przeszła na główny rynek GPW z NewConnect.

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here