Naga MarketsDigitree Group kompleksowo wspiera branże e-commerce. Rozmowa z Rafałem Zakrzewskim (prezes zarządu)Digitree Group jest to podmiot, który w ramach swojej oferty umożliwia wspieranie sklepów internetowych w pełnym zakresie. Spółka oferuje zarówno usługi zwiększające ruch w sklepie, jak i te darzące do jego przekształcenia w transakcje. Jak wskazuje Rafał Zakrzewski, gość Comparic24, spółka osiągnęła również próg rentowności, choć dalej stawia przede wszystkim na dalszy rozwój i wzrost przychodów.Kompleksowe wsparcie e-commerce

– My jako holding mamy dosyć skomplikowaną strukturę na zewnątrz, natomiast analizując profil naszej działalności, dość łatwo można zrozumieć czym de facto się zajmujemy. Nasza działalność jest dwutorowa, z jednej strony pracujemy dla klientów, którzy rozwijają swoją działalność w e-commercie, z drugiej zaś strony sprzedajemy media poprzez podmioty agencyjne, w szczególności domy mediowe. – wyjaśnia Rafał Zakrzewski, Prezes Zarządu Digitree Group S.A.

– Ciekawszą i bardziej rozwojową dla nas dziedziną, w którą więcej inwestujemy na tym etapie, jest ta działka z rozwojem biznesu naszych klientów w e-commerce. I tutaj nasza działalność jest wieloaspektowa. Proszę sobie wyobrazić klienta, który chce otworzyć sklep internetowy, więc my dla takiego klienta jesteśmy w stanie sklep założyć (Fast White Cat S.A.). Następnie (w spółce JU sp. z o.o.) jesteśmy w stanie przygotować strategię komunikacji w oparciu o wyszukiwarki czy marketplacy. Jesteśmy w stanie tę strategię dostarczyć, czyli przynieś ruch do tego sklepu. – dodaje także.

Grupa ma możliwości również promowania takiego sklepu w ramach porównywarki nokaut.pl, dzięki czemu możliwe jest dostarczenie jeszcze więcej ruchu do takiego sklepu internetowego. Gdyby jednak to nie wystarczyło, to Digitree posiada odpowiednie bazy danych (największe w Polsce), dzięki czemu za pomocą adresów e-mail itp. może dotrzeć do potencjalnych klientów.

– Wszystko to, co powiedziałem, dotyczy działalności na własnych platformach, czyli trzeba mieć sklep internetowy, żeby skorzystać z naszych usług. Natomiast ta część e-commerce to tylko 50% jego wartości w Polsce, stąd też my proponujemy naszym klientom również rozwinięcie ekosystemu obecności w e-commerce również o marketplacy. Stąd też nasze najnowsze dziecko – marketplaceme, które realizuje usługi w oparciu o właśnie platformy marketplacowe zarówno w Polsce (allengro), jak i Amazona, Ebay i ok. 30 innych marketpleców w skali międzynarodowej. – podkreśla gość programu Comparic24.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

invest

Spółka stawia na rozwój

– W roku 2021 zarówno odrodziła się ta część związana z działalnością stricte reklamową, jak i ze zdwojoną dynamiką rośnie ta część, która związana jest z naszymi ekosystemowymi usługami dla e-commerce. I z tego jesteśmy najbardziej zadowoleni, bo w tym upatrujemy naszej przewagi konkurencyjnej. – wskazuje Rafał Zakrzewski, Prezes Zarządu Digitree Group S.A.

– My patrzymy na nasz potencjał wzrostu również w kolejnych okresach czasu. I dlatego też z jednej strony obserwujemy jak rośnie skala naszego przedsięwzięcia i wszystkich spółek w naszej grupie. Z drugiej strony patrzymy na satysfakcję naszych klientów, czyli patrzymy na to, jak oni oceniają rezultaty, które im dostarczamy, to dla nas jest krytyczne, ponieważ definiuje de facto naszą przyszłość. Jeśli nasi klienci są usatysfakcjonowani, jeżeli chodzi o rezultaty, to wiemy, że nasze usługi dalej będą sprzedawały się dobrze. – dodaje także.

W 1 półroczu przychody ze sprzedaży Digitree Group wyniosły ponad 32 mln zł, z czego 15,07 mln zł przypadło na 1 kwartał (12,36 mln zł w 1 kw. 2021), natomiast w drugim kwartale było to rekordowe 17,13 mln zł (12,94 mln w 2 kw. 2020). Zysk netto za całe pierwsze półrocze wyniósł 156 tys. zł, dzięki czemu spółka osiągnęła próg rentowności, podkreśla gość Comparic24.

– My wciąż myślimy o perspektywie wzrostu niż budowaniu dysproporcjonalnej zyskowności naszej firmy tu i teraz. Stąd też inna dynamika na poziomie wzrostu przychodu i inna dynamika, jeżeli chodzi o zysk netto. W przypadku zysku netto udało nam się przekroczyć próg rentowności w tym roku, jednocześnie zwiększając inwestycję dla kluczowych dla nas kierunkach. – przedstawia Rafał Zakrzewski, Prezes Zarządu Digitree Group S.A.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator kurs akcji | kęty akcje opinie | develia cena akcji | kurs ropy | lew kurs | kurs benefit | średni kurs korony islandzkiej nbp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułNowe ATH na KNG
Następny artykułPKN Orlen objął rolę lidera w tworzeniu Mazowieckiej Doliny Wodorowej
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here