Naga MarketsPoprzedni miesiąc był bardzo niepokojący dla branży wydobywczej. Opłacalność wydobywania najpopularniejszej kryptowaluty spadła do poziomu, który po raz ostatni był widziany w sierpniu 2017 roku, a więc przed głównym wzrostem cen Bitcoina. Zgodnie ze statystykami firmy analitycznej Diar, przychody z wydobycia Bitcoinów (BTC) stabilizują się jednak, rentowność w lutym spadła na 19-sto miesięczne minima.


Wydobycie Bitcoina: 195 mln USD przychodu w lutym

Przychody z wydobycia BTC wyniosły 195 milionów USD w lutym 2019 r., w porównaniu z 210 milionami dolarów w styczniu. Największy przychód odnotowała branża krypto-górnicza na przełomie lat 2017/2018 i wyniosła 951 milionów dolarów).

Diar: Najniższe przychody z wydobycia Bitcoina od 19 miesięcy
Przychody z wydobycia Bitcoina, źródło: diar.co

Aby sprawy były nieco trudniejsze, górnicy posiadający optymalny sprzęt i hurtowe ceny energii elektrycznej zauważyli, że ich marże brutto są pod coraz większą presją, co wymaga ogromnego wykorzystania mocy obliczeniowej, aby utrzymać się na powierzchni – dodała firma Diar.

Ostatnie dwa miesiące 2018 roku nie były korzystne finansowo dla górników. Nagły spadek cen w połowie listopada o około 50 procent na rynku kryptowalut wywołał tymczasowy chaos, powodując gwałtowny spadek wydajności sieci.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podczas gdy transakcje BTC osiągnęły bardzo wysoki poziom, osiągając prawie wartości odnotowane w 2017 r., średnia wartość opłat za transakcje spadła. Średnie opłaty w sieci BTC obniżyły się wręcz do poziomu z 2014 r .

Firma Diar zauważa również, iż niektórzy górnicy wydobywający Bitcoina i inne kryptowaluty zarobili w ostatnich latach dziesiątki milionów często nie przetwarzając nawet pojedynczej transakcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here