Naga MarketsMoneta Bitcoin i dolarW sieci bitcoina obowiązują nowe opłaty transakcyjne. Sprawie przygląda się w swoim nowym raporcie firma Diar. 

Podczas gdy transakcje BTC osiągnęły bardzo wysoki poziom, osiągając prawie wartości odnotowane w 2017 r., średnia wartość opłat za transakcje spadła. Średnie opłaty w sieci BTC obniżyły się wręcz do poziomu z 2014 r .

Raporty Diar

W ubiegłym miesiącu Diar poinformował, że giełdy kryptowalut zakończyły 2018 r. “rekordowymi obrotami”. Łączny wolumen handlu dolarami amerykańskimi (USD) na głównej amerykańskiej giełdzie kryptowalutowej Coinbase wzrósł o 21 procent przez cały miniony rok, gdy porównamy go do  do 2017 r. W tym samym okresie giełdy Kraken i Bitfinex odnotowały wzrosty odpowiednio o 192 procent i 50 procent.

Z kolei w zeszłym tygodniu Diar opublikował kolejny raport, w którym stwierdził, że od początku roku obroty giełdowe na giełdach kryptowalutowych spadły. Okres ten podobno okazał się najgorszy dla światowej czołówki giełd kryptowalut. W przypadku Binance rynek BTC/USD zmniejszył się o ponad 40 procent w porównaniu do grudnia 2018 roku.

Również w styczniowym raporcie Diar ujawniło, że wartość transakcji Ethereum (ETH) osiągnęła najwyższy poziom w grudniu 2018 r., wynosząc 115 milionów USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Firma zauważyło niedawno także rosnącą liczbę inwestycji w fundusze OTC, takie jak oferowane przez giełdę kryptowalut Coinbase. Zgodnie z raportem, Coinbase przewyższyło już pod względem wolumenu transakcji BTC Bitcoin Investment Trust (GBTC). W 2018 r. Coinbase zarejestrowało aż 20-procentowy wzrost obrotów BTC na rynkach OTC, podczas gdy GBTC odnotowało poważny spadek o 35% w porównaniu z tym samym okresem w 2017 r.

Jak wcześniej informowały media, Coinbase rozpoczęło handel OTC dla klientów instytucjonalnych pod koniec listopada. Decyzja zapadła w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na handel kryptowalutami na OTC ze strony graczy instytucjonalnych.

-Uruchomiliśmy OTC jako uzupełnienie naszej podstawowej działalności, ponieważ okazało się, że wiele instytucji wykorzystuje OTC jako platformę do przeprowadzania transakcji kryptowalutowych” – komentowała Christine Sandler, szef działu sprzedaży w firmie – Czuliśmy, że to była ogromna korzyść dla naszych klientów, by faktycznie wykorzystać zarówno naszą giełdę jak i działalność na rynku pozagiełdowym (OTC).”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here