Naga Marketssiedziba BNP Paribas w Paryżu
siedziba BNP Paribas w Paryżu

Jako, że dzisiejszego wieczora zostanie ogłoszona polityka monetarna oraz wysokość stóp procentowych dla USA, duże banki skupiają na rekomendacjach związanych z tym wydarzeniem. BNP Paribas przygotował ciekawy diagram, który ukazuje możliwe zachowanie się dolara w zależności od decyzji Fedu, a także tonu  w jakim będzie przedstawiał swoje oświadczenie.


BNP Paribas oczekuje, że oświadczenie po dzisiejszej konferencji FOMC będzie neutralne lub gołębie, a komitet pozostawi politykę monetarną bez zmian i skieruje rynki z dala od wyceny październikowej podwyżki.

Grudzień natomiast nadal pozostaje w kręgu zainteresowań, a kropki sugerują, że właśnie wtedy dojdzie do jedynej w tym roku podwyżki stóp procentowych. Jednakże rynki pozostaną dość niechętne, by to wycenić, biorąc pod uwagę sceptycyzm co do tego, że dane i warunki rynkowe będą bardziej sprzyjające w grudniu, niż były w tym tygodniu.” – argumentuje BNPP.

Jak więc handlować dolarem w obliczu FOMC?

BNP Paribas stworzył zestawienie, które znajdziesz na poniższym diagramie, gdzie dostarcza rozkład prawdopodobieństwa możliwych wyników posiedzenia Fed, reakcji na ryzyko oraz najlepszych zagrań jakie w związku z tym można dokonać na takich parach jak USD/JPY oraz USD/CAD.

BNPP stworzył trzy scenariusze definiujące wynik posiedzenia Fed:

  1. Neutralny (nasz podstawowy wariant): bez zmian w polityce, brak wzmianki o podwyżce w październiku, ale grudzień pozostaje w grze z uwagi na kropki i wiadomości.
  2. Jastrzębi: podwyżka stóp lub ostateczny sygnał, że dojdzie do niej w październiku.
  3. Gołębi: brak zmian w polityce i nawet słowa o podwyżce w grudniu.

Ten sam bank utworzył również dwa scenariusze reakcji na ryzyko:

  1. Apetyt na ryzyko lub ryzyko stabilne: S&P 500 zniżkuje mniej niż 0,5% lub wyżej do poziomów sprzed posiedzenia FOMC do końca piątkowej sesji (18 października).
  2. Ograniczanie ryzyka: S&P 500 spada o 0,5% lub więcej do końca piątku.

Nasza analiza sugeruje, że long na USD/JPY jest najlepszym tradem w obliczu FOMC, ale stosunek ryzyka do zysku jest również atrakcyjny dla USD/CAD. Pozostajemy nastawieni na longi, na obu tych parach, zgodnie z naszym bazowym, średnioterminowym scenariuszem dla dolara amerykańskiego.” – doradza BNP Paribas.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.

Bądź z nami o 20:00 i śledź Rynki na Żywo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here