Naga MarketsKryptowalutowy startup Dfinity pozyskał kolejne 102 mln dolarów na sfinansowanie rozwoju swojego “światowego komputera”. Oznacza to, że przedsięwzięciu udało się już łącznie zebrać prawie 200 mln USD. Założony w 2015 roku startup ma na celu zbudowanie zdecentralizowanej sieci obliczeniowej w chmurze, czyli rozwiązanie podobne do Microsoft Azure czy innych tego typu usług.

Rewolucja komputerów w chmurze

Liderem rundy finansowania był dedykowany fundusz kryptowalutowy a16z należący no Andreessena Horowitza oraz fundusz hedgingowy Polychain Capital. Obie spółki przodowały również podczas poprzedniego fundraisingu, który miał miejsce w lutym tego roku. Wtedy Dfinity pozyskał 61 mln USD. Wraz z zakończonym wczoraj finansowaniem szwajcarska firma pozyskała łącznie 195 mln USD.

Dominic Williams, założyciel i główny badacz w Dfinity, powiedział: “Internet Computer jest infrastrukturą publiczną, którego celem jest hostowanie oprogramowania i usług następnej generacji. Platforma stanowi nowatorski sposób tworzenia i oferowania nowych systemów oprogramowania, w których koszty badań i rozwoju mogą być o 90% niższe, a systemy hostowane są o wiele bezpieczniejsze, ponieważ Internet Computer jest nie do złamania, zawsze dostępny, kompatybilny, a także lepiej chroni prywatność poufnych danych.”

Podczas gdy poszczególne udziały w tej rundzie nie zostały ujawnione, Andreessen Horowitz potwierdził Bloombergowi, że Dfinity stanowi obecnie największy indywidualny udział w funduszu kryptowalutowym. Do innych inwestorów należą: Aspect Ventures, SV Angel, Village Global, Multicoin Capital, Amino Capital, KR1 oraz Scalar Capital.

Historia Dfinity

Dfinity to startup założony w 2015 roku z siedzibą w szwajcarskiej “Dolinie Krypto”. Spółka chce zbudować zdecentralizowaną sieć chmury obliczeniowej, która może konkurować ze standardowymi platformami, takimi jak Amazon Web Services, które zostały oskarżone o cenzurę.

“Jesteśmy podekscytowani, że wspieramy Dfinity i jego wizję hostowania w sieci publicznej oprogramowania i usług następnej generacji. Internet Computer jest na dobrej drodze do tego, aby stać się kluczowym elementem przyszłych technologii. To przełomowe i prawdziwe świadectwo Dominika i niesamowitego zespołu Dfinity”, powiedział Chris Dixon, partner w funduszu a16z.

W skład zespołu startupu wchodzi Timo Hanke, twórca rewolucyjnej technologii miningowej AsicBoost, a także byli pracownicy takich gigantów jak Microsoft, Google i Intel. Dfinity nie przeprowadziła pierwszej publicznej oferty monet (ICO), choć zorganizowano airdrop, za pomocą którego rozprowadzono tokeny warte wówczas 35 milionów dolarów. Uczestnicy otrzymają je po uruchomieniu sieci, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here