Naga MarketsDevo Energy planuje instalację 980 stacji ładowania do e-aut w ciągu 3 latDevoran (w trakcie zmiany nazwy na Devo Energy) chce zrealizować budowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych, podała spółka. Pierwsza lokalizacja zostanie oddana do użytku do końca września tego roku. Zgodnie z ustaleniami, spółka ma zamówić w ciągu trzech lat 980 stacji.

Devo Energy chce zrealizować budowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych

Projekt będzie realizowany we współpracy z siecią supermarketów, przy których będą stawiane stacje szybkiego ładowania. Dostawcą technologii będzie chiński Shenzen Sinexcel Electric. Partner z Chin to spółka notowana na giełdzie w Shenzen, działająca w branży technologii energetycznych. Shenzen Sinexcel Electric zajmuje się sprzedażą rozwiązań i produktów takich jak stacje szybkiego ładowania z systemami płatności. Dodatkowo firma oferuje też integrację wiat garażowych z systemami fotowoltaicznymi i magazynami energii przy wykorzystywaniu energii odnawialnej, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują


Fed nieco bardziej „jastrzębi”“Jesteśmy na najlepszej drodze, aby włączyć się do wyścigu w działaniach na rzecz zwiększenia dostępności do elektromobilności w naszym kraju. Planowo pierwsze stacje przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych będą działały od września tego roku. Jesteśmy w trakcie rozmów z popularną siecią supermarketów i w ciągu najbliższych miesięcy przedstawimy szczegóły związane z naszą kluczową inwestycją” – powiedział prezes Devoranu Michał Krzyżanowski, cytowany w komunikacie.

Pierwotnie projekt stacji ładowania aut elektrycznych powstał w spółce w 2015 r. 1 maja tego roku spółka podpisała umowę z chińskim producentem tych instalacji. Zgodnie z planem średnioterminowym ogłoszonym 6 kwietnia, Devoran planuje budowę 24 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Docelowo do końca 2024 r. spółka zamierza zrealizować blisko tysiąc instalacji.

Devoran specjalizuje się w energii odnawialnej. Zespół specjalistów i ekspertów tworzy ofertę masowego rozwoju, modułowego i skalowanego budownictwa jednorodzinnego oraz rozproszonej generacji energii elektrycznej, a także lokalnej e-mobilności w oparciu o własny zsynchronizowany z budynkiem system modułów fotowoltaicznych i domową stację ładowania aut elektrycznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here