Naga MarketsDevelia zyskała wczoraj 5,4 procent. Notowania głównych indeksów GPW bez większych zmianWe wtorek na Wall Street dominowała podaż, główne indeksy przeceniły się o ok. 0,5%. Najważniejszy odczyt makro ubiegłego dnia nie zaskoczył ekonomistów, sierpniowa inflacja CPI wyniosła zgodnie z oczekiwaniami 5,3% w ujęciu r/r. Nieco niższa niż prognozowano była inflacja bazowa, która w sierpniu obniżyła się o 0,1% m/m, w ujęciu r/r wyniosła 4%, przy konsensusie 4,2%. Dwa najważniejsze czynniki rzutujące na kształt polityki monetarnej, a więc nieco niższa inflacja bazowa, do tego słabsze dane z rynku pracy niż oczekiwano, zmniejszają presję na Fed i umożliwiają przedłużanie polityki w obecnej formie na jeszcze jakiś czas.

Akcje Develi zyskały wczoraj 5,4%

Najnowsze dane marko z Chin rozczarowują, w Państwie Środka, gdzie stosuje się lokalne surowe lockdowny w walce z pandemią, rozczarowujące dane dotyczą głównie sprzedaży detalicznej w sierpniu (+2,5% wobec prognozy +7% r/r), jednak sierpniowa produkcja przemysłowa wypadła również nieco gorzej niż konsensus (+5,3% wobec +5,8% r/r).WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Wczorajsza sesja, bazując na zmianach głównych indeksów, była bez większego wyrazu. Na poziomie wybranych poszczególnych spółek, widoczna była kontynuacja trendów – spadkowego dla Mercatora (-7%), czy wzrostowego na walorach Bogdanki (+11%). Najsilniejszy walor bieżącego miesiąca z indeksu sWIG80 doświadczył silnej realizacji zysków, notowania spółki ZEPAK spadły o przeszło 16%. Wśród blue chipów najmocniej zyskał PKN Orlen (+4,6%), tym samym znalazł się powyżej okrągłego poziomu 80 zł, niewiele poniżej lokalnych szczytów z czerwca br.

Prezes spółki Daniel Obajtek potwierdza, że do 14 listopada zostanie przedstawiony publicznie partner, który przejmie część aktywów Lotosu. W indeksie mWIG40 wyróżniała się Develia (+5,4%), inwestorzy pozytywnie zareagowali na informacje o sprzedaży udziałów w Sky Tower.

Z pozostałych spółek: 1. DataWalk szacuje, że strata netto grupy spadła w I półroczu do 1,34 mln zł, wobec 4,43 mln zł straty w analogicznym okresie ubiegłego roku. Szacunkowe przychody wzrosły o 175%, a koszty działalności operacyjnej o 62% r/r. 2. Astarta w ciągu 2 lat zainwestuje 50 mln USD w nową linię technologiczną na do przetwarzania soi.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here