Naga Markets

Develia: Znaczące zdarzenia podwyższyły zysk brutto grupy za I półr. o szac. 13,15 mln złWarszawa, 07.09.2022 (ISBnews) – Develia szacuje wpływ znaczących zdarzeń na skonsolidowany zysk brutto za I półrocze br. na +13,15 mln zł, podała spółka.

Develia ujęła w wynikach finansowych za I półrocze 2022 roku kwoty będące rezultatem znaczącej zmiany kursu EUR i mające istotny wpływ na wynik brutto w tym okresie, podano w komunikacie.Ponadto ujęła w wynikach finansowych za I półrocze 2022 roku kwoty będące rezultatem poniesionych nakładów na nieruchomości inwestycyjne (357 tys. zł), rozliczenia z tytułu linearyzacji przychodów z najmu w kwocie (412 tys. zł) oraz aktualizacji wartości rezerw związanych ze sprzedażą nieruchomości w kwocie 705 tys. zł, podano także.

“Develia S.A. ujęła w wynikach finansowych za I półrocze 2022 roku znaczące kwoty, które mają istotny wpływ na wynik finansowy brutto w okresie z tytułu:

– otrzymanych dywidend i udziałów w zyskach, których łączna kwota w sprawozdaniu z całkowitych dochodów za I półrocze 2022 roku wyniosła 203.841 tys. zł. W II kwartale 2022 roku w wynikach spółki ujęta została kwota 121.882 tys. zł,

– zmiana wartości odpisów aktualizujących wartość udziały i akcji emitenta w spółkach zależnych w kwocie 22.991 tys. zł. Kwota ta zmniejszy jednostkowy wynik brutto emitenta za I półrocze 2022 roku. W II kwartale 2022 roku w wynikach spółki ujęta została kwota 31.143 tys. zł, która zmniejszyła wynik brutto” – czytamy w komunikacie.

Publikacja skonsolidowanego raportu kwartalnego za I półrocze 2022 roku zaplanowana jest na 13 września br.

Develia kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

XTB

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji lpp | kghm akcje kupno | jsw gpw | pekao akcje notowania | notowania ropy wti | akcje mwig40 | notowania kryptowaluty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCI Games: Kampania marketingowa ‘Lords of the Fallen’ będzie największa w historii firmy
Następny artykułRPP nadal widzi ryzyko inflacji powyżej celu w horyzoncie oddziaływania polityki pien.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here