Naga MarketsDevelia sprzedała 438 lokali w III kw. 2021 r.Warszawa, 05.10.2021 (ISBnews) – Develia sprzedała 438 lokali w III kw. 2021 r., o 22% więcej w skali roku, podała spółka. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2021 r. spółka sprzedała 1,5 tys. lokali, co oznacza wzrost o 92% r/r.

W III kwartale 2021 r. najwięcej mieszkań znalazło nabywców w Krakowie (144) i w Gdańsku (135). Było to konsekwencją rozszerzenia oferty w tych miastach. W ostatnich miesiącach rozpoczęła się sprzedaż nowych inwestycji Szmaragdowy Park i Marinus oraz III etapu osiedla Przy Alejach w Gdańsku, a także III etapu Przy Mogilskiej i XIII etapu Słonecznego Miasteczka w Krakowie.Deweloper na koniec III kwartału br. miał również 120 umów rezerwacyjnych, które po podjęciu decyzji przez klientów mogą przekształcić się w umowy deweloperskie w najbliższym okresie.

W okresie lipiec-wrzesień 2021 r. Develia przekazała 521 lokali, czyli 97% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłym roku. Wzrost ten jest pochodną wysokiej liczby przekazań we Wrocławiu (inwestycje Nowa Racławicka i Kamienna 145). Od początku roku spółka przekazała 1 279 lokali wobec 746 rok wcześniej, wskazano również.

„Kolejny kwartał z rzędu notujemy bardzo dobre wyniki, co znacznie przybliża nas do realizacji, a prawdopodobnie przekroczenia celu sprzedaży 1 750-1 850 mieszkań, który postawiliśmy sobie na ten rok. Nadal obserwujemy kontynuację trendu i wysokie zainteresowanie ofertą mieszkaniową. Popyt w dużych miastach przewyższa podaż, a oferta deweloperów wciąż pozostaje niewystarczająca, dlatego systematycznie poszerzamy bank ziemi. Planujemy znaczne zwiększenie oferty na początku 2022 r., co pozwoli nam na utrzymanie zakładanego wzrostu sprzedaży w kolejnych latach” – powiedział prezes Develii Andrzej Oślizło, cytowany w komunikacie.

Develia kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2020 r. sprzedała 1 361 lokali mieszkalnych i usługowych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje prognozy | pkn orlen akcje | 11 bit studios giełda | ccc akcje wykres | prognoza dolar | cdr akcje kupno | amrest gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here