Naga MarketsDevelia sprzedała 1 361 lokali, przekazała 1 153 w 2020 r.Develia sprzedała 1 361 lokali w 2020 r. wobec 1 510 rok wcześniej. Przekazania w ub. r. wyniosły 1 153 lokali wobec 1 964 rok wcześniej. Duża różnica r/r w liczbie przekazywanych mieszkań jest pochodną harmonogramu kończenia inwestycji, podała spółka.

Develia z udaną końcówką roku

W samym IV kw. Develia sprzedała na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych 580 lokali w porównaniu do 582 w 2019 r. Spółka przekazała 407 lokali wobec 186 przed rokiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Końcówka roku była nieco lepsza od naszych oczekiwań. Po słabszym I półroczu, odnotowaliśmy stopniowy wzrost sprzedaży w kolejnych dwóch kwartałach, a w samym grudniu sprzedaliśmy 275 lokali. Dzięki temu wynik w IV kwartale był porównywalny do sprzedaży w IV kwartale 2019 r., co oznacza stabilizację w porównaniu do negatywnego trendu z poprzednich kwartałów r/r. Na wynik tego kwartału wpływ miała finalizacja znaczącej części umów rezerwacyjnych, które dotyczyły przede wszystkim osiedli Centralna Park w Krakowie oraz Ceglana Park w Katowicach. Kolejnym czynnikiem wpływającym na nasze dokonania było wprowadzenie do sprzedaży nowych inwestycji. W ostatnich miesiącach poszerzyliśmy ofertę o kolejne etapy projektów Osiedle Latarników w Gdańsku, Przy Mogilskiej i Słoneczne Miasteczko w Krakowie. Ponadto wprowadziliśmy do sprzedaży nową inwestycję Prestovia House w Warszawie, która spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród klientów” – skomentował prezes Andrzej Oślizło, cytowany w komunikacie.

Na koniec roku Develia miała zawartych 68 umów rezerwacyjnych, które po podjęciu decyzji przez klientów mogą przekształcić się w umowy deweloperskie w najbliższym okresie. Na koniec 2019 r. deweloper miał podpisanych 227 takich umów, podano także.

Develia – dawniej LC Corp – kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2019 r. sprzedała 1 510 lokali mieszkalnych i usługowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here