Naga MarketsDevelia pozytywnie zakończyła dodatkowe due diligence projektów JV z Grupo LarWarszawa, 20.10.2021 (ISBnews) – Develia zakończyła z pozytywnym wynikiem dodatkowe badanie due diligence dwóch projektów deweloperskich, które będą realizowane na podstawie umowy współpracy w ramach joint venture z zamiarem realizacji inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, zawartej z Grupo Lar Holding Polonia oraz CGLS, podała spółka.

“W związku z powyższym emitent informuje o spełnieniu się ostatniego z warunków zawieszających określonego w umowie JV. O dalszych działaniach dotyczących transakcji emitent poinformuje w kolejnych raportach bieżących” – czytamy w komunikacie.W sierpniu Develia zawarła umowę współpracy joint venture (JV) ze spółkami należącymi do hiszpańskiej grupy kapitałowej Grupo Lar. W ramach umowy powstanie łącznie ponad 600 mieszkań w trzech inwestycjach zlokalizowanych na Ursynowie, Saskiej Kępie i Białołęce w Warszawie, podano wtedy. Pierwszy projekt, w ramach którego powstanie ponad 180 lokali, zostanie wprowadzony do sprzedaży w I kwartale 2022 r. Umowa przewidywała możliwość rozszerzenia współpracy o kolejne inwestycje deweloperskie w Warszawie.

Łączne zaangażowanie kapitałowe Develii oraz Grupo Lar Holding Polonia wyniesie 125 mln zł, przy czym zaangażowanie Develii zostało określone na 80%, a zaangażowanie Grupo Lar Holding Polonia na 20%.

Umowa JV została zawarta pod warunkami zawieszającymi, a głównym warunkiem było uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na koncentrację, którą spółka otrzymała we wrześniu br.

Develia kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2020 r. sprzedała 1 361 lokali mieszkalnych i usługowych.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here