Naga MarketsDevelia i Grupo Lar wnioskują do UOKiK ws. wspólnych przedsiębiorcówWarszawa, 10.09.2021 (ISBnews) – Develia i Grupo Lar Holding Polonia złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie utworzenia wspólnych przedsiębiorców, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 7 września, sprawa jest w toku.Przedmiotem zgłoszenia jest zamiar koncentracji polegającej na utworzeniu przez Develię i Grupo Lar Holding Polonia: (i) jedenastu wspólnych przedsiębiorców działających w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz (ii) jedenastu wspólnych przedsiębiorców działających w formie spółek komandytowych, przy tym ww. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będą komplementariuszami w spółkach komandytowych. Wspólni przedsiębiorcy, którzy działać będą w formie spółek komandytowych, będą prowadzić działalność deweloperską w zakresie budownictwa mieszkaniowego w Warszawie. Wspólni przedsiębiorcy utworzeni w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością nie będą prowadzić aktywnej działalności gospodarczej; będą wykonywać zadania i funkcje komplementariusza w spółkach komandytowych, podano.

Grupa kapitałowa Grupo Lar działa głównie w Hiszpani oraz w Ameryce Północnej i Południowej (w Meksyku, Peru, Brazylii i Kolumbii). Na stosunkowo mniejszą skalę obecna jest także w Polsce, głównie w zakresie działalności deweloperskiej dot. budownictwa mieszkaniowego.

Develia kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2020 r. sprzedała 1 361 lokali mieszkalnych i usługowych.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar usd kurs | cdr akcje opinie | azoty giełda | lotos kurs | pzu akcje wykres | lotos cena akcji | lotos akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here