Naga MarketsDevelia [DVL], LPP S.A. [LPP] – Gorące spółki dniaWyniki pokazane przez kolejną spółkę z branży deweloperskiej potwierdzają trwającą hossę na rynku mieszkaniowym. Wczoraj do tego grona dołączyła Develia, która opublikowała raport za pierwsze półrocze. W tym okresie Develia odnotowała 55,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 8,82 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 68,05 mln zł wobec 56,79 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 376,74 mln zł wobec 220,08 mln zł rok wcześniej. W I półroczu deweloper sprzedał 1062 lokale (wzrost o 151% r/r) oraz przekazał 757 lokali (wzrost o 57% r/r).

„Pierwsza połowa 2021 r. była, pod wieloma względami, rekordowa na rynku deweloperskim. Ten czas był również bardzo udany dla grupy Develia. Na początku roku ogłosiliśmy nową strategię, której głównym elementem jest rozwój w segmencie mieszkaniowym i wejście na rynek PRS.Problemy powyżej 3,50 zł

Wyniki sprzedaży w I półroczu tego roku, kiedy podpisaliśmy umowy deweloperskie i przedwstępne na 1 062 lokale, potwierdzają słuszność obranego kierunku” – powiedział prezes Andrzej Oślizło, cytowany w komunikacie. Na wykresie pojawia się jednak ryzyko wrześniowej korekty. Cena ma bowiem problem z trwałym wybiciem ponad 3,50 zł.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Blisko maksimów

Zadowolona z wyników jest także spółka LPP. Odzieżowy gigant poinformował wczoraj, że jest zadowolony z poziomu sprzedaży zanotowanego w lipcu i sierpniu tego roku. „Sprzedaż w I kw. tego roku była pod znakiem lockdownów i dopiero od maja możemy mówić o pełnym otwarciu. Jeżeli chodzi o lipiec i sierpień, zanotowaliśmy dobre sprzedaże rok do roku, lepsze mamy wzrosty zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w e-commerce i mamy dodatnie LFL” – powiedział prezes spółki.

„Kolejne miesiące będą nieco gorsze. Widzimy także negatywny wpływ wynikający z opóźnień dostaw z Azji i w związku z tym notujemy również wzrost kosztów transportu” – dodał. Według niego, cały 2021 r. dla firmy będzie dobry w porównaniu ze słabym 2020 rokiem. Notowania nadal poruszają się w wyraźnym trendzie wzrostowym. Trwająca od początku sierpnia korekta ledwo przekracza 10%, a kurs respektuje jak dotąd wsparcie w okolicach 13000 zł.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here