Naga MarketsZ samego rana podczas piątkowej sesji handlowej swoje wyniki finansowe podała spółka Deutsche Telekom AG, która przyznała w raporcie, że jej przychody w ujęciu organicznym w trzecim kwartale 2021 roku odnotowały wzrost o 2,1% w skali roku i osiągnęły poziom 26,9 mld euro. Wyniki zdają się bić oczekiwania analityków a zarząd spółki ma zamiar podnieść szacunki do końca 2021 roku.

  • W piątek swoje wyniki podaje niemiecki gigant telekomunikacyjny
  • Deutsche Telekom AG podał, że przychody w III kw. są na poziomie 26,9 mld euro
  • Spółka w ten sposób odnotowuje wzrost o 2,1% r/r
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Deutsche Telekom AG przebija oczekiwania rynkowe

Według najnowszego raportu udostępnionego w piątek rano przez niemieckiego giganta telekomunikacyjnego – Deutsche Telekom AG, jego przychody w ujęciu organicznym w trzecim kwartale 2021 roku odnotowały wzrost o 2,1% w skali roku i osiągnęły poziom 26,9 mld euro.Czytając dalej raport widzimy, że zysk netto spółki wzrósł o 8,8% w porównaniu do tego samego okresu w 2020 r. do 889 mln euro. Tymczasem jej rozwodniony zysk na akcję (EPS) wzrósł o 11,8% rok do roku do 0,19 euro na akcję.

wykres Kurs akcji Deutsche Telekom H1 12.11.2021
Kurs akcji Deutsche Telekom H1 12.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tim Hoettges, CEO Deutsche Telekom skomentował wyniki mówiąc, że: “Nasze biznesy radzą sobie jeszcze lepiej niż oczekiwaliśmy. Po mocnych danych w pierwszych dziewięciu miesiącach stawiamy poprzeczkę na rok 2021 nieco wyżej.” W ten sposób zarząd koryguje w górę oczekiwania do końca roku, stawiając na jeszcze szybszą ekspansję zysków spółki. Obecnie kurs Deutsche Telekom oscyluje na poziomie 16,7 euro za akcję widocznie wracając do wzrostów. Dodatkowo wzrostom może pomóc propozycja wypłacenia dywidendy w wysokości 0,64 euro na akcję.

Jak poinformowała grupa z Bonn, propozycja ta zostanie przedłożona Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy, pod warunkiem zatwierdzenia jej przez Radę Nadzorczą. Za 2020 r. Telekom wypłacił dywidendę w wysokości 0,60 euro na akcję. W związku z tym, planowana całkowita wypłata dywidendy za rok 2021 wynosi około 3,19 mld euro, po wypłacie 2,85 mld euro za rok poprzedni.

Propozycja Zarządu dotycząca dywidendy za rok 2021 jest zgodna z polityką dywidendową Grupy, która przewiduje, że dywidenda będzie oparta na skorygowanym zysku na akcję. Wartość ta ma wzrosnąć z 1,20 euro w ubiegłym roku do ponad 1,75 euro w 2024 roku. Z zastrzeżeniem koniecznych uchwał zarządu, dywidenda ma wynieść od 40 do 60 procent zysku na akcję. Dolna granica dywidendy wynosi 0,60 euro na akcję. Telekom podniósł minimalną dywidendę do tego poziomu w listopadzie 2019 r.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here