Naga Markets
Deutsche Telekom to jedna z największych spółek telekomunikacyjnych, do której należy obecny również w Polsce operator komórkowy T-Mobile. Już w najbliższy czwartek koncern ma zaprezentować wyniki finansowe za IV kwartał oraz cały 2016 rok. Publikacja może doprowadzić do zmiany sentymentu wokół firmy, niemniej na ten moment analiza techniczna wskazuje na spory potencjał spadkowy jej notowań.


Notowania Deutsche Telekom od dwóch lat znajdują się w konsolidacji pomiędzy poziomem 13,50-17,60 EUR. Końcówka ubiegłego roku przyniosła dynamiczne wzrosty w stronę 16,65 EUR. Niemniej jednak kupujący nie byli w stanie przebić się przez tę barierę i zobaczyliśmy zwrot na południe. W lutym ponownie zobaczyliśmy próbę ataku na ten poziom — również i ona zakończyła się niepowodzeniem popytu. Na niemoc byków wskazuje piątkowa świeca zakończona stosunkowo długim górnym knotem. Ten podażowy sygnał jest potwierdzany w poniedziałek.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

To sprawia, że scenariuszem bazowym na ten moment jest ruch w stronę najbliższej strefy wsparcia znajdującej się przy 15,62 EUR. Jeśli zostanie ona złamana, to wtedy wzrosną szanse na realizację zasięgu formacji podwójnego szczytu, który wypada przy poziomie 14,60 EUR. Wcześniej jednak niedźwiedzie musiałyby poradzić sobie z długoterminową średnią kroczącą (kolor pomarańczowy), która powinna działać za kluczowe wsparcie.

Deutsche Telekom ma opublikować wyniki finansowe już w najbliższy czwartek. Spółka za IV kwartał ma według konsensusu zaraportować zysk na jedną akcję (EPS) na poziomie 0,16 EUR, podczas gdy w analogicznym okresie w 2015 roku mogła się pochwalić wynikiem równym 0,21 EUR.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here