Naga MarketsKolejny wyścig w kwestii poszerzania możliwości sieci 5G zagranicznych firm może budzić znaczne kontrowersje. Niedawno do mediów trafiła informacja, iż niemiecka spółka Deutsche Telekom może planować rozpoczęcie współpracy z chińską firmą Huawei Technologies Co. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt jednak, że władze nalegały na wydalenie spółki z terytorium Niemiec. Biznes przyjmie wszystko?

  • Deutsche Telekom mocno planuje zwiększyć zaangażowanie w sieć 5G
  • Spółka rzekomo chce zawiązać współpracę z chińską spółką Huawei Technologies Co
  • Niemiecka firma twierdzi, że ograniczenia współpracy ograniczyłyby elastyczność biznesu

Deutsche Telekom i Huawei jako partnerzy w budowie sieci 5G?

Ciągła gonitwa technologiczna nie powinna być dla nikogo niczym nowym. Firmy aby zwiększyć swoje wpływy oraz utrzymać swoją pozycję na rynku muszą nadążać za nowymi technologiami oraz dopasowywaniem obecnych do wyższych standardów. Jednak często okazuje się przy tym, że działania zmierzające do poprawy rozwoju spółki mogą być kontrowersyjne. W tym przypadku zdaje się być podobnie, kiedy to do mediów trafia informacja o możliwości podjęcia współpracy niemieckiej spółki Deutsche Telekom oraz chińskiego giganta Huawei Technologies Co.

Jak podają niemieckie media – Deutsche Telekom z”intensyfikował swoje relacje biznesowe” z chińskim Huawei, pomimo ostrzeżeń władz bezpieczeństwa. Warto przypomnieć, że niemiecka firma, która działa na kilkunastu rynkach europejskich, w dużej mierze opiera swoją technologię na urządzeniach Huawei. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że amerykanie nalegały na wydalenie chińskiej firmy z terytorium Niemiec z powodów “bezpieczeństwa narodowego”.

Nie od dziś wiadomo, że USA oraz Chiny toczą wojnę technolgoiczne i oba państwa zarzucają sobie “wykorzystywanie swojej technologicznej siły, aby miażdżyć firmy spoza własnego kraju”. W momencie jednak kiedy Telekom zaczął przegrywać wyścig o sieć 5G – zwrócił się on do Huawei z prośbą o zapewnienie mu przewagi technologicznej w Niemczech nad konkurencją.

Obecnie jednak rzecznik prasowy Deutsche Telekom zaprzeczył jakiejkolwiek szczególnej zależności od Huawei, a chińska firma odmówiła skomentowania szczegółów. Nieoficjalnie jednak mówi się, że obie firmy mają się bardzo blisko oraz, że istnieje szansa na mocniejszą współpracę firm w tym zakresie – mimo niezadowolenia USA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here