Naga Marketsskrzynka na listy Deutsche Post DHLKolejna niemiecka spółka może pochwalić się lepszym wynikiem i powolnym powrotem do normalności – jak wynika z raportu przedstawionego przez spółkę Deutsche Post AG. Po znacznym załamaniu zysków na początku roku, Deutsche Post odnotowała lepsze wyniki w drugim kwartale. Widać światełko w tunelu, kiedy biznes w Chinach, ale także w Europie – odżywa.

  • Deutsche Post w pierwszym kwartale wyraźnie tracił
  • Obecne wyniki za drugi kwartał tego roku jednak są zadowalające 
  • Firma zmieniła średniookresową prognozę i oczekuje zysk operacyjny na poziomie 5,3 mld euro do 2022 r.
  • Spółka zaproponowała również wypłatę dywidendy w wysokości 1,15 euro na akcję

Deutsche Post z dobrymi wynikami za Q2 2020

Niemiecka spółka pocztowa – Deutsche Post wraz z grupą Deutsche Post DHL podaje swoje wyniki kwartalne. Z raportu wynika, że wynik kwartalny – zysk operacyjny wyniósł około 890 mln euro, co według danych Refinitivu jest znacznie powyżej średniej prognozy analityków. Dotychczasowe rokowania dotyczyły maksymalnie poziomu 811 mln euro.

Tym samym grupa logistyczna Deutsche Post AG może pochwalić się 16% wzrostem zysku operacyjnego w drugim kwartale i zapowiada, że wypłaci 500 000 pracowników po 300 euro (339 dolarów) jako nagrodę za ich wysiłki w czasie kryzysu wirusowego.

wykres Deutsche Post AG H4 08.07.2020
Deutsche Post AG H4 08.07.2020

Zarząd spółki podaje, że firma w czasie pandemii obsługiwała duży wzrost liczby przesyłek paczkowych, choć jej globalny biznes transportowy został dotknięty spowolnieniem w globalnej gospodarce. Obecnie jednak widać poprawę, kiedy biznes w Chinach, ale także w Europie – odżywa.

Z twardych danych wynika również, że spółka spodziewa się zysku operacyjnego za cały rok od 3,5 do 3,8 mld euro, włączając w to wypłatę jednorazowej premii dla pracowników w wysokości około 200 mln euro, która zostanie rozliczona w trzecim kwartale.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here