Naga MarketsW ramach specjalnej platformy prowadzonej przez niemiecka giełdę, łączącej startupy z międzynarodowym środowiskiem inwestorów, obecnie również polskie innowacyjne przedsiębiorstwa będą miały możliwość uzyskania finansowania.


Do tej pory zebrano prawie 1,5 miliarda dolarów

Deutsche Börse Venture Network gromadzi obecnie 140 przedsiębiorstw członkowskich (od startu w 2015 roku), zapraszając do współpracy również polskie firmy. Jak na razie inicjatywa pomogła w zebraniu 1,4 miliarda dolarów finansowania, kojarząc innowacyjne podmioty z inwestorami chcącymi pomóc w ich rozwoju.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Na polskim rynku znajdujemy wiele ciekawych startupów, które dynamicznie się rozwijają, zwiększając swoje zapotrzebowanie na kapitał. Venture Network jest odpowiedzią na ich potrzeby, dając dostęp do międzynarodowego grona inwestorów” – komentuje Eric Leupold będący głównodowodzącym rynków kapitałowych niemieckiego parkietu.

Zadaniem Venture Network jest stworzenie profilu każdego inwestora i dopasowanie startupów do jego preferencji. Pozwala to usprawnić proces wyboru przedsiębiorstwa, w które warto zainwestować, zwiększając szanse przeprowadzenia udanych transakcji.

Do Deutsche Börse Venture Network dołączyły już dwa polskie podmioty – Aventus Group z Białegostoku oferujący dostęp do kredytów osobistych oraz DESK.WORKS z Poznania wynajmujący powierzchnie co-workingowe zlokalizowane między innymi w Berlinie oraz w amerykańskiej Dolinie Krzemowej. Od strony inwestorskiej do projektu dołączyły natomiast warszawskie INOVO oraz Joint Polish Investment Fund.

„Międzynarodowe sieci współpracy zaczynają odgrywać coraz większą rolę w świecie inwestowania, szczególnie w zakresie najbardziej innowacyjnych przemysłów. Nasze doświadczenie pokazuje, że przedsiębiorstwa będące członkami Venture Network mają potencjał generowania wysokiej wartości inwestorom” – komentuje Kreske Nickelsen, będący prezesem Joint Polish Investment Fund.

Członkowie Deutsche Börse Venture Network mają dostęp do odbywających się regularnie rund finansowania, specjalnych programów szkoleniowych oraz platform online pozwalających na prezentowanie swoich usług i produktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here