Naga MarketsParkiet niemieckiej giełdy papierów wartościowychDeutsche Börse i Commerzbank przeprowadziły po raz pierwszy prawnie wiążące rozliczenie transakcji, przy użyciu rozproszonej technologii rachunkowej (Distributed Ledger Technology). Transakcja była przeprowadzona w celu przetestowania tego modelu i ustalenia czy sieci blokowe mogą być wykorzystywane również do rozrachunku papierów wartościowych.


Papiery wartościowe i pieniądze zostały zastąpione tokenami

Do przeprowadzenia transakcji wygenerowane zostały tokeny zarówno dla papierów wartościowych jak i pieniędzy bankowych. Za pomocą sieci blockchain dokonano jednoczesnej wymiany tokenów, aby transakcja mogła być prawnie ważna. Deutsche Borse wystąpił w roli dostarczyciela gotówki, a Commerzbank był “pożyczkobiorcą”, jego jednostka była także operatorem platformy blockchainowej. W testach brały także udział banki partnerskie, które były odpowiedzialne za za opracowanie technologii, a także pomoc w opracowaniu ram prawnych.

Pomyślność przeprowadzonej transakcji jest jednoznacznym dowodem na to, że ma ona przed sobą przyszłość. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, w sposób jasny i przejrzysty. Taka transakcja umożliwia natychmiastowe i równoczesne przenoszenie aktywów, co pozwala na rozliczanie transakcji w czasie rzeczywistym. Większa szybkość przeprowadzenia transakcji sprawia, że kontrahenci są mniej narażeni na ryzyko kursowe. Zmniejszają się również koszty kapitałowe. Dodatkowo każda transakcja może być równocześnie nadzorowana przez organy regulacyjne.

Zobacz także: Rosja: Obracanie kryptowalutami bez identyfikacji będzie nielegalne

Cytaty:

Michael F. Spitz z Commerzbank powiedział: “Poprzez systematyczny rozwój technologii blockchain, DLT (Distributed Ledger Technology) zyskuje coraz większe znaczenie dla rozwijającego się rynku. Dzięki transakcji między Deutsche Börse i Commerzbankiem byliśmy po raz pierwszy w stanie przekształcić istniejące papiery wartościowe w tokeny cyfrowe. Z przyjemnością wspieramy transakcję jako operator platformy i wspólnie z Deutsche Börse osiągnęliśmy tak ważny kamień milowy w adaptacji tej przyszłej technologii na rynek kapitałowy.”

Jens Hachmeister z Deutsche Börse stwierdził: “Pomyślne wykonanie w ramach wspólnego projektu motywuje nas do dalszego badania efektywności technologii rozproszonej księgi. Naszą szczególną uwagę skupiamy na zintegrowanej funkcji płatności – gotówka na księdze głównej – którą z powodzeniem wykazaliśmy. Rozwój różnych aplikacji blockchain i wyznaczanie nowych standardów jest priorytetem dla Grupy Deutsche Börse, a my będziemy kontynuować ten proces w bliskiej wymianie z partnerami, organami nadzoru i bankami centralnymi.”

Zobacz również: Litecoin (LTC): Wkrótce ważna aktualizacja mająca zwiększyć wydajność

Pierwsza testowa transakcja może być podstawą do dalszych badań. Poniższe kroki są ściśle związane z formułowaniem podstawowych struktur prawnych, które są niezbędne do tworzenia prawnie wiążących umów. Oba banki uważają, że są pionierami w tej rodzącej się technologii, a ich celem jest stworzenie podstaw prawnych i rozwiązań, na których można rozwijać infrastrukturę dla rynków finansowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here