Naga Markets


Parkiet niemieckiej giełdy papierów wartościowych
Wikimedia Commons

Według wstępnego raportu Deutsche Börse AG, przychody za IV kwartał 2018 wzrosły o 16%, osiągając 740 milionów euro, podczas gdy zyski netto w tym samym kwartale wzrosły o 19% r/r.

Przychody netto za cały rok wzrosły o 13%, osiągając poziom 2,8 mld euro, natomiast skorygowane, pełne zyski za rok 2018 zyski wzrosły o 17%, osiągając 1 miliard euro.

Skorygowany zysk na akcję za cały rok 2018 wyniósł 5,42 euro, a rekomendowaną dywidendę na akcję ustalono na 2,70 euro, co w porównaniu do roku 2017 daje o 10% wzrost. Firma prognozowała wzrost przychodów netto na 2019 r. o 5%, a skorygowane zyski netto mają wzrosnąć o 10%.

Komentarze dyrekcji

Wyniki firmy skomentował, Theodor Weimer, CEO Deutsche Börse AG:
“Grupa Deutsche Börse spogląda wstecz na naprawdę dobry rok. W 2018 r. podjęliśmy również ważne decyzje strategiczne. Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą, przyjmujemy nieco bardziej stonowane podejście do naszych oczekiwań na bieżący rok obrotowy. Cykliczne ryzyka rosną, a polityczne ryzyko jest trudne do przewidzenia. Jesteśmy jednak przekonani, że utrzymamy naszą zdolność do rozwoju dzięki naszym własnym wysiłkom. Ponadto skoncentrujemy się na zwiększającym wartość zewnętrzną rozwoju i konsekwentnym stosowaniu nowych technologii.”

Zobacz również: Audytor BaFin sprawdzi rolę Deutsche Banku w aferze prania pieniędzy

Dyrektor finansowy Deutsche Börse AG, Gregor Pottmeyer, oświadczył:
“W 2018 r. udało nam się systematycznie zwiększyć nasze dochody netto o około 6 procent, nieznacznie wyprzedzając nasz plan. Ponadto znacznie wzrosły cykliczne dochody netto. Całkowity, skorygowany zysk netto wzrósł o 17 procent – wyraźnie przekraczając nasze cele średniookresowe. Dzięki dwucyfrowej podwyżce dywidendy nasi akcjonariusze będą odpowiednio uczestniczyć w tym rozwoju.”

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here