Naga MarketsNiemiecka giełda, Deutsche Boerse to jeden z najważniejszych i najprężniej rozwijających się parkietów w Europie. Pomimo przedłużającej się bessy na rynku kryptowalut i braku świeżych szczytów na wykresie Bitcoina, Deutsche Boerse nie zamyka się na technologię blockchain. 


O tym, że niemiecka giełda pozytywnie patrzy na nową technologię wiadomo od dawna. W maju tego roku informowaliśmy o planowanych wydatkach rzędu 270 mln EUR przeznaczonych na badanie i rozwój technologii blockchain. Przechodząc od słów do czynów zarząd giełdy poinformował dziś o utworzeniu oddzielnego zespołu, powołanego do pracy tylko i wyłącznie nad adaptacją i wykorzystaniem łańcucha bloków na parkiecie DB.

Złożony z 24 specjalistów i kierowany przez Jenda Hachmeistera zespół możliwości zastosowania blockchain w przeprowadzaniu i zabezpieczaniu transakcji giełdowych. Deutsche Boerse aktywnie uczestniczy w tej technologii [blockchain – dop. red] w pierwszej fazie jej eksploracji. Zainwestowaliśmy w różne inicjatywy, aby dobrze zrozumieć panujące trendy, samą technologię i jej potencjał w tradycyjnych segmentach naszej działalności – komentuje fakt powstania oddzielnej komórki badawczej Hachmeister.

Zdaniem kierownika nowego zespołu blockchain umożliwia usprawnienie, bądź nawet całkowite zastąpienie licznych operacji już dokonywanych na Deutsche Boerse – listing spółek, pre-IPO, trading czy clearing.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here