Naga MarketsOstatnie dane z raportu Commitment of Traders wskazują na spadek krótkich pozycje w dolarze amerykańskim, które teraz stanowią 22 zamiast wcześniejszych 25% rynku. Jednocześnie, długie pozycje w EUR osiągnęły najwyższy poziom od wielu lat – zauważają analitycy Deutsche Bank.


Brexit wciąż daje o sobie znać i rynek na to odpowiada. Długie pozycje w GBP zastąpione zostały longami na EUR, które rosną już trzeci tydzień z rzędu. Obecnie, liczba długich pozycji w EUR jest najwyższa od maja 2011.

Niedźwiedzi sentyment zagościł na parach powiązanych z walutami bezpiecznymi. Inwestorzy poszerzają swoje krótkie zaangażowanie w JPY oraz CHF. Bycze nastroje zostały nieco ukrócone również w przypadku walut z Antypodów. Zarówno w przypadku AUD jak i NZD liczba długich pozycji zmalała w stosunku do tygodnia poprzedniego – czytamy w dzisiejszej publikacji Deutsche Bank.

Sprawdź o czym jeszcze pisali analitycy Deutsche Bank>>>

Za spadek krótkiego zaangażowania w USD odpowiadają głównie fundusze lewarowane podczas gdy zarządzający zwiększyli sprzedaż dolara o jedną dziesiątą. 

Mimo wszystko, to jednak NZD pozostaje najgorszą walutą grupy G10 jeżeli chodzi o stopę zwrotu. Od początku sierpnia para kilkukrotnie traciła nawet 4,5%. Zdaniem analityków Deutsche Bank, winą za to obarczyć należy polityczny impas związany z wyborami oraz zmianami na pozycji lidera najważniejszej partii w kraju. Dodatkowo, rozczarowujące dane makroekonomiczne nie pozwalają na rozwinięcie się byczych nastrojów, które dość szybko schładzane są retoryką RBNZ.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Od kilku dni NZD/USD silnie rośnie i byczy trend potrwa prawdopodobnie jeszcze kilka dni. NZD może być wspierane zbliżającymi się odczytami makroekonomicznymi, które pod koniec roku mogą być lepsze od prognoz. Obecne pozycjonowanie się rynku nie wskazuje na długoterminową zmianę sytuacji na NZD, lecz wiele wskazuje na to, że taka może nastąpić. Czekamy więc na pierwsze, potwierdzone oznaki zmiany trendu, szukając równocześnie okazji do podłączenia się pod ostatnie wzrosty – przekonują analitycy Deutsche Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStatystyki skuteczności strategii EMA 8/20 – 16.10.2017
Następny artykułCADJPY – otwarta droga do 88.55?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here