Naga Marketsdeutsche-bank-polskaW przeciągu ostatnich czterech miesięcy USD/JPY wzrosło o 20%, dochodząc do 121.85. Obecnie jesteśmy natomiast świadkami silnej korekty spadkowej wynikającej z osunięć na rynku ropy, niespodzianki ze strony SNB i wysokiego poziomu awersji do ryzyka. Deutsche Bank uważa jednak, że obecnie dolar do jena gwarantuje idealne warunki do kupna na spadkach.


Japońscy inwestorzy w końcu skorzystają z nadarzającej się okazji i ruchy podażowe wykorzystają do zakupy JPY na niższych poziomach, pozwalając sobie zwiększyć zyski z longów.

„Jak to zazwyczaj bywa zalecane jest akumulowanie długich pozycji dolarowych. Kiedy w zeszłym roku USD/JPY zatrzymało się w okolicach 102, to właśnie inwestorzy zapewnili silne wsparcie cenie poprzez kupno na dołkach, uniemożliwiając zejście poniżej 100.00” – tłumaczy Deutsche Bank.

Ogólnie rzecz biorąc, Deutsche Bank spodziewa się kontynuacji trendu wzrostowego, jednak w schemacie trzy kroki do przodu, dwa kroki do tyłu. Tego rodzaju formacja zigzag zapewnia doskonałe okazje do kupna na spadkach w okolicach istotnych poziomów S/R:

USDJPYH4 20.01Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here