Naga Markets

Deutsche Bank zaskakuje wynikami. Przychody przekraczają 6,4 mld euroEuropejscy inwestorzy poznali kolejny raport finansowy jednego z ważniejszych banków wna Starym Kontynencie – Deutsche Banku. Według porannego raportu, przychody netto w czwartym kwartale roku fiskalnego 2021 podmiotu wzrosły o 8 proc. bijąc przy tym wstępne szacunki analityków. Reakcja na wykresie zdaje się odwzorowywać pozytywne zaskoczenie, kiedy spółka rośnie już ponad 3 procent.

  • Inwestorzy poznali wyniki największego banku inwestycyjnego w Niemczech 
  • Deutsche Bank chwali się wzrostem ponad 8% przychodów
  • Akcje banku skaczą dziś ponad 3%
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Deutsche Bank i nieoczekiwany wzrost przychodów

W czwartek rano spółka Deutsche Bank AG poinformowała, że jej przychody netto w czwartym kwartale roku fiskalnego 2021 wzrosły o 8 proc. w skali roku i wyniosły 5,9 mld euro. Jego zysk wzrósł o 67% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej do 315 mln euro. Z drugiej strony, zysk przed opodatkowaniem spadł o 53% w tym samym okresie do 82 mln euro.Według dalszej części raportu w całym 12-miesięcznym okresie zysk netto banku wzrósł ponad czterokrotnie do 2,5 mld euro, najwyższego poziomu od 2011 roku, podczas gdy przychody netto wzrosły o 6 proc. rok do roku do 25,4 mld euro. Jego zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 232% do 3,39 mld euro.

wykres Kurs akcji Deutsche Bank 27.01.2022
Kurs akcji Deutsche Bank 27.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dyrektor Generalny Deutsche Bank skomentował wyniki mówiąc: “W 2021 r. czterokrotnie zwiększyliśmy zysk netto i osiągnęliśmy najlepszy wynik od dziesięciu lat, a jednocześnie niemal w całości pokryliśmy spodziewane koszty transformacji. Wszystkie cztery podstawowe biznesy osiągnęły wyniki zgodne z naszym planem lub go przewyższające, a nasza redukcja aktywów spadkowych postępowała szybciej niż zakładaliśmy.

W wyniku tak dobrego raportu akcje spółki rosną dziś ponad 3 procent, a wydaje się, że mogą zawędrować dziś nawet do rejonu 12 euro za akcję, co przekładałoby się nawet na około 5-cio procentowe podejście. Akcje banku nie były wyceniane tak wysoko od połowy stycznia.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here