Naga MarketsNiemiecki bank, wokół którego w ciągu ostatnich lat było bardzo głośno – Deutsche Bank zaskakuje wynikami nawet najbardziej optymistycznych analityków. Spółka podczas dzisiejszej sesji podaje, że przychodu podmiotu za pierwszy kwartał obecnego roku wyniosły 6,4 miliarda euro. Wynik ten przestrzelił najbardziej optymistyczne prognozy o ponad 40% zaś zysk netto w wysokości 66 mln mógł wprawić w osłupienie. Analitycy wskazywali na wynik zysku netto.. poniżej zera.

  • Podmiot zaskakuje wynikami najbardziej optymistycznych analityków.
  • Na początku sesji bank zyskuje ponad 7 procent.
  • Potencjał wzrostu spółki na fali dobrych danych jest bardzo duży.

Spółka po dobrych wynika wzrasta ponad 7 procent

Po każdej burzy przychodzi słońce – jak to mawia się podczas takich sytuacji, kiedy słabe wyniki w końcu przysłania pojawienie się zaskakującego odczytu. Podczas dzisiejszej sesji podmiot finansowy Deutsche Bank podaje wyniki, w które aż trudno uwierzyć – przychody na poziomie 6,4 miliarda oraz ponad 66 milionów zysku netto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

W tym samym czasie rezerwy na poczet kredytów osiągnęły najwyższy poziom od ponad sześciu lat, a bank zdobył minimalny cel dotyczący buforów kapitałowych szybciej niż uważano. Podobnie jak rywale zza oceanu, którzy podali już swoje wyniki – firma twierdzi, że w obliczu kryzysu stara się zapewnić przedsiębiorstwom znajdującym się w trudnej sytuacji dodatkowe finansowanie, co może zwiększyć wartość aktywów ważonych ryzykiem w najbliższych miesiącach.

Deutsche Bank AG D1 27.04.2020
Deutsche Bank AG D1 27.04.2020, Źródło: Tradingview

Z dzisiejszych wypowiedzi dyrektora generalnego, Christiana Sewinga wynika, że firma mimo długoletnich strat wchodzi w kryzys silniejsza niż przez długi czas. Uspokajanie akcjonariuszy wydaje się przynosić skutki ponieważ jak widać – spółka rośnie dziś na początku sesji ponad 7 procent.

Z wypowiedzi Sewinga wynika również, że firma koncentruje się na tradycyjnej sile finansowania niemieckich eksporterów, a bank nadal posiada jeden z największych pakiet rachunków o trudnej do osiągnięcia wartości wśród innych podmiotów.

Od czasu wybuchu wirusa europejskie organy regulacyjne ścigały się z pomocą firmom finansowym, zmniejszając bufory kapitałowe i łagodząc przepisy handlowe – o czym pisaliśmy podczas ostatnich sesji. To wszystko oczywiście, aby zachęcić do udzielania kredytów firmom borykającym się z problemami. Deutsche Bank podał dziś, że te posunięcia dają mu “dodatkową swobodę”.

Spółka ma w tym momencie najlepszą okazję do wzrostu, kiedy akcjonariat optymistycznie patrzy na kolejne miesiące działania podmiotu. Z technicznego punktu widzenia 6,4 euro za akcje wydaje się być poziomem do testowania – jeśli dalej obecny sentyment zostanie podtrzymany.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here