Naga MarketsDeutsche Bank zamknie co 5. oddział w Niemczech. Niezbędne dalsze cięciaJak wynika z nowych doniesień niemieckiego rynku bankowego – Deutsche Bank posuwa się kolejny krok w celu znacznych cięć kosztów. Tym razem chodzi o zamknięcie co 5. oddziału banku, czyli 20 procent wszystkich placówek w Niemczech. Philipp Gossow zajmujący się nadzorowaniem bankowości detalicznej w Niemczech przyznaje, że bank ma na celu szeroko zakrojoną reorganizację swojej globalnej działalności.

  • Ostatnie informacje odnośnie sektora bankowego w Niemczech wskazują dalsze cięcia 
  • Deutsche bank redukuje kolejnych 20 procent stanowisk i oddziałów
  • Oznacza to redukcję około 100 oddziałów na terenie Niemiec
  • Tymczasem Commerzbank również zamyka znaczną część swoich placówek

Deutsche Bank oraz Commerzbank redukują coraz mocniej stanowiska

Podczas dzisiejszej sesji główne niemieckie media rozpisują się na temat głównego banku Deutsche Bank. Według doniesień bank ma zamiar zredukować kolejnych 20 procent placówek, co oznacza około 100 zamkniętych oddziałów na terenie kraju. Mamy do czynienia z dalszymi cięciami kosztów przez podmiot finansowy, co wcale nie powinno obecnie nikogo dziwić.

Według Philippa Gossow, szefa działu klientów prywatnych w Deutsche Bank oraz nadzorującego bankowość detaliczną w Niemczech – jest to klasyczny zabieg redukujący koszty a samo zamykanie oddziałów powinno odbyć się niezwłocznie. Bank ma na celu szeroko zakrojoną reorganizację swojej globalnej działalności, która rozpoczęła się przed rokiem.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Według niego również aktualna sytuacja pandemii wymusiła na bankowości bardzo wiele zmian. Widać trend coraz to częstszego korzystana z bankowości elektronicznej nawet wśród osób, które dotychczas wybierały klasyczny sposób kontaktu z bankiem. Mowa również – a może przede wszystkim o osobach starszych. Deutsche Bank nie jest jednak odosobnionym przypadkiem w Niemczech. Jak wiadomo Commerzbank, rywalizujący z Deutsche również zdecydował się niedawno zamknąć 20 procent swoich oddziałów i rozważa zamknięcie kolejne w ciągu najbliższych miesięcy.

wykres Deutsche Bank H4 22.9.2020
Deutsche Bank H4 22.9.2020, Źródło: Tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here