Naga MarketsRestrukturyzacja nierentownego banku to nie lada wyzwanie, o czym można było przekonać się w przeszłości wielu banków i innych podmiotów, które swoją kapitalizacją mogły w razie upadku wyrządzić sporą krzywdę całej gospodarce. W systemie sekurytyzacyjnym ciężko o dopuszczenie do możliwości upadku podmiotu, który niegdyś zajmował czołowe miejsce w nie tylko w konkretnej gospodarce, ale i całym systemie. Mowa w tym przypadku o działalności Deutsche Banku, który podaje do wiadomości, że zwolnienia o których już dawno głośno było w mediach stały się prawdą. W tym momencie z przerażeniem przeczytać można o.. 18 tysiącach zwolnień. A to dopiero początek. 


Deutsche Bank redukuje zatrudnienie o 20%, akcje tracą

W tym momencie cały świat obiegła już informacja o tym, że największy niemiecki bank – Deutsche Bank dopuścił się masowych zwolnień na skalę ponad 18 tysięcy stanowisk. W tym momencie nie wiadomo jeszcze kiedy pojawią się następne, jednak zarząd nie wykluczył dotychczas dalszych zwolnień.

W tym momencie, w trybie praktycznie natychmiastowym pracę straciły osoby będące zatrudnione w dziale bankowości inwestycyjnej. Jak można dowiedzieć się z oficjalnych informacji banku, Deutsche planuje zamknąć wszystkie oddziały zajmujące się inwestycjami w akcje, oraz częściowo – działy zajmujące się inwestowaniem w obligacje.

Zobacz również: Deutsche Bank tnie koszty i zwalnia 20% osób

Kłopoty finansowe niemieckiego giganta wymagają radykalnych przedsięwzięć, stąd nie powinno dziwić, jeśli dalsze działania restrukturyzacyjne dosięgną i kolejne działy. W tym momencie szacuje się, że przez kolejne 3 lata zatrudnienie w Deutsche Banku zostanie zredukowane do poziomu 74 tysiąca osób z szacowanych 97 tysięcy. Koszta redukcji etatów przekroczą jednak znacznie liczbę 7 miliardów euro, co oznacza, że w pierwszym ruchu bank znacznie na tym ucierpi.

Jak podkreśla na koniec jednak Christian Sewing będący prezesem Deutsche Banku – restart banku ma sprawić, że bank wróci na odpowiednie tory wracając na wiodącą pozycję jako instytucja finansowa.

wykres Deutsche bank W1 09.07.2019
Deutsche bank W1 09.07.2019

Tymczasem akcje niemieckiego banku coraz to bardziej pikują, czemu trudno się dziwić. Obecnie bank notowany jest an poziomie 6,46 euro za akcję, podczas gdy w roku 2007 oscylował wokół poziomu 92 euro za akcje. Oznacza to spadek znacznie poniżej 90% utraty wartości. W tym momencie jednak spółka mimo dalszych problemów może okazać się bardzo ciekawym walorem – głownie dla spekulantów, ponieważ z powodu na tak niską już wycenę spółki jest ona podatna na bardzo dużą zmienność a co za tym idzie – spore ruchy.

Choć w ostatnim czasie spółka znacznie zaważyła zakres ruchu, to jednak patrząc na nieco niższe interwały czasowe można dostrzec potencjał spekulacyjny. Z całą pewnością obecny ruchom na spółce towarzyszyć będzie w dużej mierze czysta spekulacja – nie tylko inwestorów instytucjonalnych ale i również mniejszych inwestorów liczących na finalną poprawę sytuację spółki w niedalekiej przyszłości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here