Naga MarketsBank of Japan, Author: OiMax Creative Commons Attribution License
Bank of Japan, Author: OiMax
Creative Commons Attribution License

Okres wakacyjny za nami – wreszcie nadszedł wrzesień i możemy spodziewać się powrotu do aktywności handlowej notowanej we wcześniejszych okresach roku. Najbliższe tygodnie będą niezwykle istotne dla USD/JPY. Zdaniem Deutsche Bank, pozwolą bowiem określić tempo dalszych wzrostów na parze.

Jak na razie wzrost amerykańskiego PKB na przestrzeni lipca-sierpnia według prognoz znajduje się powyżej 3%. W tym tygodniu powinniśmy skupić się przede wszystkim na sierpniowym indeksie ISM, sprzedaży samochodów i NFP. W momencie gdy rynki będą pewne, że wzrost powyżej 3% się utrzyma, wtedy USD/JPY przekroczy granicę 105. Wytsokie PKB umocni bowiem prognozy odnośnie podwyżki stóp w wykonaniu FED.Jak wygląda natomiast sytuacja na froncie japońskim?

„Nie spodziewamy się zmian polityki w wykonaniu rady polityki pieniężnej BoJ w tym tygodniu. Guvbernator Kuroda nadal jest jednak zdania, że program QQE powinien być utrzymany. Gołębi wydźwięk jego wypowiedzi może osłabić japońskiego jena i przyspieszyć wzrosty USD/JPY” – prognozuje DB.

Jeżeli odbudowa amerykańskiej gospodarki utrzyma oczekiwane tempo, wtedy niedźwiedzie JPY będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie. Zdaniem Deutsche Bank, USD/JPY powinien wzrastać w przedziale 105-108 w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy – najprawdopodobniej pokonując 110 przed końcem roku.

Czy USD/JPY rzeczywiście ma szansę dojść do poziomu 120 przed końcem 2016 roku?
Czy USD/JPY rzeczywiście ma szansę dojść do poziomu 120 przed końcem 2016 roku?

DB twierdzi jednocześnie, że do końca 2016 roku para może wstrzelić się natomiast w poziom 120. Do tego czasu kontynuowany ma być bowiem wzrost gospodarczy USA. Wdrażane w międzyczasie zmiany polityki monetarnej Kraju Kwitnącej Wiśni również powinny wspierać rozwój trendu wzrostowego.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here