Naga MarketsPoprawa środowiska dla całego sektora finansowego wraz ze stopniowym rozwiązywaniem wewnętrznych problemów sprawiły, że notowania Deutsche Banku odbiły od swoich historycznych dołków. Tuż za rogiem czeka publikacja wyników kwartalnych Banku, więc pozostaje pytanie, czy uda się utrzymać dobry sentyment inwestorów.


We wrześniu ubiegłego roku notowania Deutsche Banku spadły poniżej poziomu 10 EUR ze względu na ujawnioną wysokość kary, jaką amerykański Departament Sprawiedliwości nałożył na tę instytucję za nieprawidłowości jeszcze sprzed kryzysu finansowego z 2008 roku. Niemniej jednak od tego czasu mamy do czynienia ze średnioterminową sekwencją wzrostową. Na interwale D1 widać, że akcje DB poruszają się w obrębie kanału, którego dolne ograniczenie zostało w ostatnich dniach wybronione. To dodało wigoru stronie popytowej — od niemal miesiąca mieliśmy do czynienia z konsolidacją w okolicy poziomu 17,30 EUR. Jednakże tutaj także widzimy, że zadziałał odwrócony R-G-R – jest to formacja, która zwykle zwiastuje odwrócenie trendu. Jej zasięg został już niemal całkowicie osiągnięty, dlatego też, pomimo faktu, że wczorajsza świeca przyjęła kształt marubozu (silny sygnał popytowy) można zacząć wyczekiwać utworzenia się kolejnego wyższego szczytu w sekwencji. Jeśli faktycznie dojdzie do ustabilizowania notowań w okolicy 19,40 EUR, to następnym krokiem powinien być wyższy dołek – najprawdopodobniej wypadnie on wzdłuż dolnego ograniczenia kanału. Patrząc szerzej, to również widać, że inicjatywa leży po stronie byków. Świadczy o tym, chociażby złoty krzyż – 50-dniowa średnia wskoczyła ponad poziom 200-dniowej średniej kroczącej. To oznacza, że w zasięgu kupujących jest poziom 20,73 EUR (wsparcie z przełomu grudnia 2015 oraz stycznia 2016 roku), a dalej 23 EUR (równie ważny poziom z drugiej połowy 2015 roku).

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Pod koniec ubiegłego roku władzom Banku udało się dojść do porozumienia z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości w sprawie ograniczenia wysokości kary – co prawda wciąż jest ona wyjątkowo wysoka, gdyż sięga kilku miliardów dolarów, ale nie powinna ona doprowadzić do radykalnych poszukiwań nowego kapitału przez DB. Ponadto wyższe stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych oraz odbicie rentowności obligacji powinny pomóc podreperować sytuację finansową Banku – już drugiego lutego mamy poznać jego wyniki za IV kwartał.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here