Naga Marketsdeutsche-bank-polskaZdaniem analityków największego banku inwestycyjnego Niemiec, dzisiaj opublikowany raport non farming payrolls jest wystarczający do grudniowej podwyżki stóp procentowych Fed


Raport z pewnością nie należał do najbardziej optymistycznych, jednak nie dostrzegamy w nim zagrożenia dla tegorocznej podwyżki stóp procentowych Fed – czytamy w najnowszym komentarzu makroekonomicznym analityków Deutsche Bank.

Zdaniem banku, dzisiejsza publikacja na poziomie 156 tysięcy nowo zatrudnionych w amerykańskim sektorze pozarolniczym nie jest odczytem idealnym. Słabość dolara powodowana jest w głównej mierze przez zmianę poziomu bezrobocia – zauważają analitycy. A ten wzrósł – do poziomu 5% z 4,9% raportowanych jeszcze przed miesiącem. Mimo wszystko poziom partycypacji utrzymał się na niemal niezmienionym poziomie, co powoduje, że ostatecznie negatywny wpływ dzisiejszej publikacji nie powinien być permanentny.

Śledź komentarze największych instytucji finansowych na bieżąco – skorzystaj z okresu próbnego usługi FxWatcher

Deutsche Bank wciąż wierzy w grudniową podwyżkę stóp procentowych. Grudniowy termin podwyżki powinien pozostać niezagrożony pod warunkiem, że do czasu ostatniego w tym roku posiedzenia FOMC dane z amerykańskiego rynku pracy znacząco się nie pogorszą.

EUR/USD pod koniec tygodnia koryguje wzrosty wywołane popołudniowymi publikacjami:

eurusdh4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here