Naga MarketsDeutsche Bank uważa, że większość inwestorów mogła wstrzymać się z zajmowaniem pozycji w piątek z racji publikowanych danych z amerykańskiego rynku pracy. Obroty mają zwiększyć się po weekendzie, a więc w tym tygodniu. Bank uważa, że po piątkowej sesji możliwe są dalsze wzrosty na crossach walutowych, takich jak np. AUD/JPY.


Deutsche Bank uważa, że w krótkiej perspektywie czasowej, głównym tematem pozostanie globalny wzrost gospodarczy. W piątek prezes Systemu Rezerwy Federalnej (FED) – Jerome Powell zasygnalizował większą elastyczność co do prowadzenia polityki pieniężnej. Dodatkowo publikowane dane makroekonomiczne z amerykańskiego rynku wyraźnie zaskoczyły. W swojej rekomendacji Bank wskazuje na wyprzedanie na parze AUD/JPY. Wyliczona z modelu cena godziwa dla tej pary walutowej oscyluje przy poziomie 80.

AUD/JPY
źródło: Deutsche bank, Bloomberg Finance LP

Sytuacja techniczna na wykresie

Kurs dolara australijskiego do jena (AUD/JPY) znalazł się w ostatnią środę 2 stycznia na najniższych poziomach od kilku lat. Spadki były jednak chwilowe i w aktualnie kurs znajduje się powyżej ceny sprzed flash crashu, z jakim mieliśmy do czynienia w ubiegłym tygodniu. Patrząc na szeroki interwał czasowy – W1, kurs wrócił wyraźnie powyżej wysokości dołków z 2016 roku, co może sugerować większe odbicie. Aktualnie oporem jest strefa przy poziomie 78,75.

Zobacz także: Flash crash USDJPY!

dolar australijski

Na niższym przedziale czasowym należy wziąć pod uwagę aktualnie budujący się impuls wzrostowy. Jak na razie największą korektą jest ruch spadkowy na około 85 pipsów – jest to więc układ Overbalance. Dolne ograniczenie niebieskiego prostokąta stanowi w tej chwili wsparcie, dopiero jego ewentualne wybicie może doprowadzić do większej wyprzedaży.

dolar australijskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here