Naga Markets
Deutsche Bank uważa, że większość inwestorów mogła wstrzymać się z zajmowaniem pozycji w piątek z racji publikowanych danych z amerykańskiego rynku pracy. Obroty mają zwiększyć się po weekendzie, a więc w tym tygodniu. Bank uważa, że po piątkowej sesji możliwe są dalsze wzrosty na crossach walutowych, takich jak np. AUD/JPY.


Deutsche Bank uważa, że w krótkiej perspektywie czasowej, głównym tematem pozostanie globalny wzrost gospodarczy. W piątek prezes Systemu Rezerwy Federalnej (FED) – Jerome Powell zasygnalizował większą elastyczność co do prowadzenia polityki pieniężnej. Dodatkowo publikowane dane makroekonomiczne z amerykańskiego rynku wyraźnie zaskoczyły. W swojej rekomendacji Bank wskazuje na wyprzedanie na parze AUD/JPY. Wyliczona z modelu cena godziwa dla tej pary walutowej oscyluje przy poziomie 80.

AUD/JPY
źródło: Deutsche bank, Bloomberg Finance LP

Sytuacja techniczna na wykresie

Kurs dolara australijskiego do jena (AUD/JPY) znalazł się w ostatnią środę 2 stycznia na najniższych poziomach od kilku lat. Spadki były jednak chwilowe i w aktualnie kurs znajduje się powyżej ceny sprzed flash crashu, z jakim mieliśmy do czynienia w ubiegłym tygodniu. Patrząc na szeroki interwał czasowy – W1, kurs wrócił wyraźnie powyżej wysokości dołków z 2016 roku, co może sugerować większe odbicie. Aktualnie oporem jest strefa przy poziomie 78,75.

Zobacz także: Flash crash USDJPY!

dolar australijski

Na niższym przedziale czasowym należy wziąć pod uwagę aktualnie budujący się impuls wzrostowy. Jak na razie największą korektą jest ruch spadkowy na około 85 pipsów – jest to więc układ Overbalance. Dolne ograniczenie niebieskiego prostokąta stanowi w tej chwili wsparcie, dopiero jego ewentualne wybicie może doprowadzić do większej wyprzedaży.

dolar australijskitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here