Naga MarketsUtrzymujemy nasz dotychczasowy scenariusz powrotu USDJPY w rejon 115-120 jeżeli gospodarka Stanów zdoła utrzymać dynamikę PKB na poziomie 2,6%. Byczy pogląd na parę wspierają również prognozy siedmiu kolejnych podwyżek Fed w przeciągu następnych dwóch lat – czytamy w dzisiejszym komentarzu Deutsche Bank. Analitycy dalecy są jednak do rekomendowania długich pozycji…


Bank oczekuje, że japońscy inwestorzy wykorzystają ostatnie spadki USDJPY do kupna pary w rejonie równego poziomu 110.00. Sądzimy, że wzrost USDJPY do okolicy 115 będzie dyktowany głównie przez zagranicznych spekulantów, którzy zechcą wykorzystać okazję i sprzyjające warunki – przekonują analitycy.

Owe sprzyjające warunki to przede wszystkim wzrostowy trend w rentownościach amerykańskich papierów bezpiecznych, jednak jak czytamy w dzisiejszym komentarzu banku nie jest to czynnik decydujący w przypadku długich pozycji na USDJPY. Inwestorzy będą musieli dokładnie zdyskontować ryzyko zarówno wzrostu jak i spadku rentowności, a każda jastrzębia niespodzianka dotycząca japońskiej polityki monetarnej czy też poziomu inflacji wyraźnie podkopie motywacje spekulantów – czytamy w komentarzu Deutsche Bank.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Doskonałym tego przykładem są ostatnie spadki wyceny USDJPY wywołane reakcją rynku na redukcję skupu obligacji rządowych przez Bank of Japan.  Choć analitycy Deutsche Bank są przekonani, że inwestorzy już dawno zdyskontowali taki ruch ze strony BoJ, to mimo wszystko wydarzenie to posłużyło spekulantom do ataku na dolara.

Naszym głównym scenariuszem pozostaje wzrostowy trend na USDJPY, który doprowadzi do testu okolic 120.00. Podstawą do tych prognoz są przede wszystkim oczekiwania związane z wynikami amerykańskiej gospodarki. Jeżeli tempo wzrostu PKB utrzyma się powyżej poziomu 2% przy niemal pełnym zatrudnieniu i jastrzębim Fed, rynek powinien zaakceptować podwyżki stóp w Stanach – podsumowuje Deutsche Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here