Naga MarketsJak wynika ze środowej rekomendacji analityków Deutsche Banku, dotychczasowe dwie podwyżki stóp procentowych – w marcu i w czerwcu – powodowały krótkoterminową deprecjację dolara amerykańskiego. Podobnie ma być z podwyżką grudniową, która również została silnie wyceniona przez rynki – czyżby o godzinie 20:00 ponownie miała przyświecać nam zasada „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”?


„Rynek od dłuższego czasu gołębio podchodzi do średniej wartości stóp procentowych w USA pod koniec 2017 roku. Od początku 2016 prognozy prezentowały się raczej skromnie” – czytamy w komentarzu DB.

Rynkowa wycena średniej wartości stóp procentowych USA w grudniu 2017. Źródło: Deutsche Bank

Konsensus prognoz ekonomistów wskazuje na jeden scenariusz rozwoju środowej sesji – podwyżka w zakresie 25 puntków bazowych oraz bazowa inflacja listopadowa na poziomie 0,2% m/m. Deutsche Bank jednocześnie zauważa, że przy 10 ostatnich odczytach inflacji dolar amerykański tracił do japońskiego jena za każdym razem. Tym razem może być podobnie, gdyż USD/JPY znajdujący się w korekcie wzrostowej nie jest w stanie przetestować ponownie pułapu 114.00.

USD/JPY D1

Komentarze dużych banków pochodzą z dzisiejszej aktualizacji FxWatcher. Sprawdź co jeszcze przygotowali analitycy>>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here