Naga Marketsdeutsche-bank-polskaW swojej dzisiejszej rekomendacji handlowej analitycy Deutsche Bank zwracają uwagę na dolara amerykańskiego w środowisku globalnej, utrzymującej się na niskich poziomach inflacji. Zdaniem DB, ma to mieć bardzo pozytywny wpływ na USD. W celu potwierdzenia swoich tez, Deutsche Bank podaje pięć argumentów za nimi przemawiających.

Dywergencja polityki monetarnej

Niska inflacja zmusi ECB lub BoJ do podejmowania się nieszablonowych i coraz bardziej nietypowych działań w zakresie polityki monetarnej, aby zatrzymać ryzyko deflacji. Z okresu na okres będzie to stało w coraz silniejszym kontraście do cyklu zacieśniania w wykonaniu FEDu.Pozostałe banki pójdą w ślad

Coraz więcej banków – nie tylko BoJ i ECB – może stanąć przed zagrożeniem ujemnej lub bardzo niskiej inflacji. W związku z tym również one będą musiały podjąć kroki, aby przeciwdziałać takiemu scenariuszowi.

Niższe ceny surowców

Nie od dzisiaj wiadomo, że niskie ceny surowców są silnie skorelowane z pozytywnymi aspektami wstrząsów gospodarczych w USA.

Wyższe ROE

Silniejsze rentowności kapitałów własnych (ROE), zwłaszcza w porównaniu z towarami, są również powiązane z siłą dolara amerykańskiego (nieprzerwanie od 20 lat).

Niższe ceny energii

W obecnym cyklu istnieje ryzyko pozytywnego wpływu niższych cen energii na JPY, EUR i CHF, które staną się bieżącymi machinami finansowania. Zjawisko to posiada pozytywny wydźwięk jeżeli chodzi o amerykański kapitał i korelację z USD.

Zdaniem Deutsche Bank do końca roku EUR/USD powinno znaleźć się na poziomie 1.25, a do końca roku przyszłego dotknąć punktu 1.18. JPY będzie opadać jeszcze silniej. W grudniu br. DB widzi USD/JPY na 112 a w 2015 na 120. 

USD/JPY na 120? Czemu by nie!
USD/JPY na 120? Czemu by nie!

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here