Naga Marketssztuczna inteligencjaWedług Financial News Deutsche Bank ma zamiar użyć robotów do zastąpienia części z 18 000 pracowników, których redukcję etatów rozpoczął w lipcu tego roku. Mark Matthews, dyrektor operacyjny banku korporacyjnego i inwestycyjnego Deutsche, powiedział Financial News, że algorytmy uczenia maszynowego (AI) „znacznie zwiększają wydajność” i „redystrybuują moce przerobowe”.


Zobacz również: PKO BP warty więcej niż Deutsche Bank

Kłopoty finansowe niemieckiego giganta wymagają radykalnych zmian

Londyńska organizacja informacyjna oświadczyła, że ​​Deutsche dąży do „zautomatyzowania dużych części swojego procesu” poprzez nową strategię o nazwie „Operacje 4.0” w ramach inicjatywy oszczędnościowej o wartości 6,6 miliarda dolarów w ciągu najbliższych trzech lat.

Deutsche Bank ma za sobą ciężki rok. W lipcu bank ogłosił, że zmniejszy ilość miejsc pracy o 18 000 w ciągu najbliższych trzech lat, a także zmniejszy sprzedaż i sprzedaż jednostek akcyjnych. Kłopoty finansowe niemieckiego giganta wymagają radykalnych przedsięwzięć, więc dalsze działania restrukturyzacyjne mogą dosięgnąć i kolejne działy. Szacuje się, że przez kolejne 3 lata zatrudnienie w Deutsche Banku zostanie zredukowane do poziomu 74 tysiąca osób z szacowanych 97 tysięcy. Koszta redukcji etatów przekroczą jednak znacznie liczbę 7 miliardów euro, co oznacza, że w pierwszym ruchu bank znacznie na tym ucierpi.

W październikowym raporcie finansowym bank wykazał kwotę 315 milionów euro, która była przeznaczona na „odprawy i przekształcenia”, a przychody netto spadły o 15%.

Matthews oznajmił FN, że sztuczna inteligencja pomogłaby zaoszczędzić „680 000 godzin pracy ręcznej” i że „jak dotąd wykorzystywano boty do przetworzenia 5 mln transakcji  i wykonywania 3,4 miliona czeków w banku”.

Zobacz również: JPMorgan: Deutsche Bank najgorszym bankiem inwestycyjnym w Europie?

Rzecznik niemieckiego banku potwierdził raport Financial News, dodając, że w ubiegłym roku redukowano 4700 miejsc pracy, z czego około 1 000 od czasu ogłoszenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here