Naga MarketsDeutsche Bank stracił na jednej transakcji z Berkshire Hathaway 1,6 miliarda dolarów. Jak podaje The Wall Street Journal była to transakcja na rynku obligacji, obejmowała zabezpieczenie ze strony Berkshire Hathaway, które należy do Warrena Buffetta.


Według doniesień bank kupił w 2007 roku portfel obligacji o wartości 7,8 miliardów dolarów. W kolejnym roku Deutsche Bank zdecydował się na dokupienie zabezpieczenia płacąc 140 milionów dolarów. 10 lat po zakupie menedżerowie Deutsche Bank zdecydowali się na zrealizowanie straty. Doprowadziło to do debaty wśród czołowych przedstawicieli banku. Ostatecznie po wewnętrznych negocjacjach bank zdecydował się sprzedać obligacje ze stratą wynoszącą 1,6 miliarda dolarów oraz zrezygnować z wcześniejszego ubezpieczenia. Przedstawiciele banku długo dyskutowali o tym czy powinni skorygować wcześniejsze wyniki w oparciu o niewłaściwy obrót.

Zobacz także: FED prześwietli Deutsche Bank. Chodzi o miliardy z afery Danske

Cytaty:

“Transakcja została wycofana w 2016 roku i nie jest związana z podstawową działalnością banku”

“Zewnętrzne instytucje nadzorujące,a także audytorzy dokonali przeglądu zleceń i potwierdzili, że wszystko odbywało się zgodnie z zasadami rachunkowości”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here