Naga MarketsEUR/GBP pozostaje w trendzie wzrostowym mniej więcej od kwietnia, a ostatnie dni zdecydowanie usprawiedliwiają narastające pytania wokół crossa – kiedy czeka nas korekta? Analitycy Deutsche Bank prognozują rychłe spadki eurofunta i rekomendują swoim klientom dołączenie do grupy sprzedających. 


Choć bank pozostaje niedźwiedzio nastawiony do samego GBP, to jednak obecna sytuacja na EUR/GBP wskazuje na znaczne przewartościowanie euro względem brytyjskiego funta. Patrząc na wskaźnik siły względnej RSI z ostatnich czternastu sesji nie można nie odnieść wrażenia, że cross jest wyraźnie wykupiony – czytamy w dzisiejszej rekomendacji. 

Taki poziom jak obecnie RSI osiągnęło zaledwie cztery razy po 2008 roku i za każdym razem wiązało się to z głębszą przeceną EUR/GBP. Co więcej, prognozy przyszłych działań Bank of England praktycznie nie biorą pod uwagi możliwości podwyżki stóp aż do końca 2019 roku. Analitycy Deutsche Banku uważają takie poglądy za przesadzone i choć przyznają, że na podwyżki stóp w obecnej sytuacji politycznej nie ma szans, to jednak bieżące warunki ulegną zmianie i być może już w 2018 roku będziemy świadkami zmiany polityki monetarnej BoE.

Odbierz Big Bank Report

Palącym problemem wydaje się Brexit. Choć rozmowy w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię zaczęły się źle, to analitycy banku są zdania, że propozycje brytyjskiego rządu uspokoją sytuację i zredukują ryzyko hard Brexitu do minimum.

Sprawdź co o EUR/GBP sądzą inne banki>>>

Deutsche Bank rekomenduje sprzedaż EUR/GBP z poziomu 0,9284 i zabezpieczenie krótkich pozycji na 0,9420. Poziom docelowy spadków sięga wsparcia na 0,9000. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here