Naga MarketsEuro od rana pozostaje pod presją sprzedających, którzy w ten sposób wyrażają swoje zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami w hiszpańskiej Katalonii. Tymczasem, zespół analityków Deutsche Bank publikuje rekomendację walutową w której jednoznacznie wskazuje na potencjał spadków EUR/GBP. 


W tym momencie listopadowa podwyżka stóp procentowych Bank of England jest już niemal w całości wyceniona przez rynek. Jednocześnie prawdopodobieństwo odejścia przez MPC od dotychczasowej, jastrzębiej retoryki jest dość niskie w realiach ciągłej poprawy wskaźników makroekonomicznych. Dodatkowo, temat Brexitu dość wyraźnie przycichł co należy traktować jako pozytywną informację – przekonują analitycy Deutsche Bank.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Również ostatnie wypowiedzi premier May we Florencji oraz odpowiedź Michela Barniera na stanowisko brytyjskiej premier może uspokajać. Wydaje się bowiem, że negocjacje nareszcie nabierają tempa i konstruktywnej formy, tak bardzo potrzebnej do wypracowania zadowalającego obie strony konsensusu. Na ten tydzień zaplanowano również konferencję Partii Konserwatywnej, analitycy banku oczekują, że nakreśli ona dalszą ścieżkę brytyjskiego rządu w rozmowach z Brukselą.

Więcej informacji takich jak ta znajdziesz w dzisiejszej aktualizacji FxWatcher>>>

Choć liczba niedźwiedzi obecnych na funcie szterlingu z tygodnia na tydzień maleje, to jednak wciąż nie można mówić o całkowitym powrocie byczych tendencji na GBP. Euro tymczasem powinno być bardziej wrażliwe na jastrzębie stanowisko Fed, doniesienia dotyczące amerykańskiej reformy podatkowej oraz polityczny szum w Niemczech i Katalonii. Sądzimy, że najlepszym pomysłem na ten tydzień będzie krótka sprzedaż EUR/GBP z poziomu 0,8810. Poziomem docelowym powinno być wsparcie w rejonie 0,8500. Shorty warto zabezpieczyć powyżej 0,8895. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here