Naga Markets
Euro od rana pozostaje pod presją sprzedających, którzy w ten sposób wyrażają swoje zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami w hiszpańskiej Katalonii. Tymczasem, zespół analityków Deutsche Bank publikuje rekomendację walutową w której jednoznacznie wskazuje na potencjał spadków EUR/GBP. 


W tym momencie listopadowa podwyżka stóp procentowych Bank of England jest już niemal w całości wyceniona przez rynek. Jednocześnie prawdopodobieństwo odejścia przez MPC od dotychczasowej, jastrzębiej retoryki jest dość niskie w realiach ciągłej poprawy wskaźników makroekonomicznych. Dodatkowo, temat Brexitu dość wyraźnie przycichł co należy traktować jako pozytywną informację – przekonują analitycy Deutsche Bank.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Również ostatnie wypowiedzi premier May we Florencji oraz odpowiedź Michela Barniera na stanowisko brytyjskiej premier może uspokajać. Wydaje się bowiem, że negocjacje nareszcie nabierają tempa i konstruktywnej formy, tak bardzo potrzebnej do wypracowania zadowalającego obie strony konsensusu. Na ten tydzień zaplanowano również konferencję Partii Konserwatywnej, analitycy banku oczekują, że nakreśli ona dalszą ścieżkę brytyjskiego rządu w rozmowach z Brukselą.

Więcej informacji takich jak ta znajdziesz w dzisiejszej aktualizacji FxWatcher>>>

Choć liczba niedźwiedzi obecnych na funcie szterlingu z tygodnia na tydzień maleje, to jednak wciąż nie można mówić o całkowitym powrocie byczych tendencji na GBP. Euro tymczasem powinno być bardziej wrażliwe na jastrzębie stanowisko Fed, doniesienia dotyczące amerykańskiej reformy podatkowej oraz polityczny szum w Niemczech i Katalonii. Sądzimy, że najlepszym pomysłem na ten tydzień będzie krótka sprzedaż EUR/GBP z poziomu 0,8810. Poziomem docelowym powinno być wsparcie w rejonie 0,8500. Shorty warto zabezpieczyć powyżej 0,8895. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPJPY RGR- nadchodzą spadki?
Następny artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX, ROPA WTI, EURUSD, 2 października
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here