Naga MarketsPoniedziałek to nie tylko nowy start i kolejny początek notowań na rynkach. To również cotygodniowa publikacja analityków Deutsche Bank z cyklu Trade of the Week. Dzięki usłudze FxWatcher możemy zapoznać się z argumentami banku, przemawiającymi za krótką sprzedażą EURCHF


Dlaczego Deutsche Bank sprzedaje EURCHF? Jest ku temu kilka powodów:

Pierwszym z nich jest szwajcarski sektor prywatny. Szwajcarzy nie przejadają swojej nadwyżki rachunku bieżącego. Dane za czwarty kwartał minionego roku pokazały, że szwajcarscy inwestorzy sprzedali więcej zagranicznych walorów inwestycyjnych niż ich zakupili – sytuację tę pokazuje wykres numer jeden. Kontynuacja tego trendu wywrze większą presję na zdolność SNB do kontroli kursu EUR/CHF.

Po drugie, ostatnie informacje dotyczące pozycjonowania się inwestorów na rynkach wskazują na pogłębiające się niedźwiedzie nastawienie do CHF – informuje bank.

Trzecim powodem dla którego sprzedaż EUR/CHF miałaby być dobrym pomysłem na kolejne tygodnie są wskazania modelu FEER banku. Najnowsze wyliczenia modelu sugerują, że szwajcarski frank nie jest just fundamentalnie przewartościowany – czytamy w dzisiejszej publikacji Deutche Banku.

W związku z tym, analitycy DB rekomendują dołączenie się do obecnej tendencji i sprzedaż EUR/CHF z poziomu 1,07. Short powinien zostać zabezpieczony powyżej 1,09 natomiast poziomem docelowym dla niedźwiedzi powinien być poziom równowagi 1,00.


Śledzisz pozycje dużych graczy? Odbierz darmowy raport lub załóż rachunek demo i handluj zgodnie ze wskazówkami analityków >>>
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here