Naga Marketsdeutsche-bank-polskaRaporty Commitments of Traders (COT) publikowane cyklicznie przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) są ważnym źródłem wiedzy na temat aktualnej sytuacji na rynku walutowym. Analitycy Deutsche Bank analizują najnowszy, piątkowy raport Komisji i wysuwają ciekawe wnioski.


Raport COT mierzy zmiany liczby pozycji na rynku futures otworzonych na Chichago Mercantile Exchange oraz New York Board of Trade. Szacuje się, że raport zawiera około 70% wszystkich aktywnych transakcji na rynku futures, więc uczestnicy poszczególnych rynków (w tym również walutowego) zwracają szczególną uwagę na te dane. COT pozwala prognozować główne trendy, a przez to, został wzięty pod lupę analityków Deutsche Bank. Czego możemy dowiedzieć się z najnowszego raportu?

Te artykuły również Cię zainteresują
Pełny komentarz Deutsche Bank dotyczący raportu COT odbierzesz dzięki usłudze FxWatcher – odbierz darmowy okres próbny i wykorzystaj przewagę na rynku!

Analitycy Deutsche Bank zwracają uwagę na zauważalną redukcję zaangażowania w krótkie pozycje na EUR oraz CAD. W minionych, świątecznych dniach liczba kontraktów spadła odpowiednio o 9 oraz 10 tysięcy.

eurcot
Liczba krókich pozycji na EUR zmniejsza się. Mimo wszystko – EUR/USD notuje dziś mocne spadki.

Zwiększyła się natomiast liczba shortów na CHF oraz JPY. W raportowanym okresie sprzedano aż 17 tysięcy kontraktów na CHF oraz 12 na JPY – czytamy w opublikowanym dziś podsumowaniu. Co z tego wynika? Deutsche Bank przychyla się do długich pozycji na USD/JPY – prognozy lepszych danych płynących do nas z Ameryki oraz większe zaangażowanie w krótkie pozycje na jenie powoduje, że obecnie para znajduje się już powyżej 118,00. Zdaniem analityków banku, trend wzrostowy USD/JPY w najbliższych dniach zostanie utrzymany.

Z technicznego punktu widzenia, pokonanie grudniowego szczytu w okolicy 118,60 powinno otworzyć drogę bykom do testu 121,50
Z technicznego punktu widzenia, pokonanie grudniowego szczytu w okolicy 118,60 powinno otworzyć drogę bykom do testu 121,50Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here