Naga MarketsDeutsche Bank: S&P 500 spadnie nawet do 3230 punktów. Branża technologiczna nadal atrakcyjnaAmerykański rynek czekają poważne zmiany, co spowodowane jest trwającym kryzysem i nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Według ekspertów Deutsche Banku, indeks S&P 500 może stać się ofiarą polityki Joe Bidena, a za rok jego wartość spadnie do 3300 punktów.

  • Większe obciążenie podatkowe firm może uderzyć w S&P 500.
  • Huynh sądzi, że akcje spółek technologicznych pozostają atrakcyjne.
  • Zdaniem eksperta nie czeka nas druga panika, jeżeli nie będzie nowego lockdownu.

S&P 500 może mieć kłopoty

Tuan Huynh, dyrektor inwestycyjny Deutsche Banku na Europę i Azję i Pacyfik, uważa, że zwycięstwo kandydata Demokratów doprowadzi zyski S&P 500 do 170 dolarów na akcję w 2022 roku, a wskaźnik cena do zysk wyniesie 19. Za 2 lata wartość amerykańskiego indeksu ma wynosić 3230 punktów, co będzie spowodowane zwiększeniem opodatkowania przedsiębiorstw przez administrację Bidena. Nowy prezydent mógłby jednak wstrzymać się z nowymi obciążeniami dla firm biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą w USA.

Zobacz również: Pakiet fiskalny jeszcze przed wyborami. Dolar (USD) nadal słaby

Deutsche Bank przygotował prognozę również dla zwycięstwa Donalda Trumpa, którego polityka miałaby lepszy wpływ na rynek. Urzędujący prezydent zapowiedział utrzymanie niższych podatków, co sprawi, że zysk na akcję S&P 500 w 2022 roku wyniesie 180 dolarów.

Pandemia wspiera technologię

Hunyh sądzi również, że czas strategii TINA (there-is-no-alternative) jeszcze się nie skończył, ponieważ rentowność obligacji wciąż pozostaje niska, a banki centralne nie zamierzają podnosić stóp procentowych w najbliższym czasie.

Zdaniem ekspertów nadal atrakcyjne pozostaną aktywa spółek technologicznych, które zostaną ponownie wsparte przez ostrożność konsumentów, którzy zdecydują się na bezpieczniejsze zakupy przez internet.

Tak długo, jak wzrost liczby zachorowań na COVID-19 nie doprowadzi do drugiego lockdownu, to myślę, że rynki będą w dobrym stanie. Ale jeśli zobaczymy podobny scenariusz, jak w marcu czy kwietniu, to wyraźnie nie jest to jeszcze w cenie, ponieważ banki takie jak my będą musiały dostosować swoje prognozy PKB, nie tylko na ten rok, ale może nawet na rok 2021. – twierdzi Huynh.

Wskaźnik C/Z dla S&P 500, źródło: MarketWatch

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here