Naga MarketsJutro swoje posiedzenie ma SNB (Szwajcarski Bank Narodowy), jednak nikt nie spodziewa się żadnych ruchów ze strony banku. Z obecnych szacunków analityków, wynika że podwyżka poziomu stóp procentowych nastąpi dopiero w połowie 2021 roku. Ci sami analitycy twierdzą, że polityka SNB, będzie w dużym stopniu odzwierciedlać postanowienia Europejskiego Banku Centralnego (EBC).


Jeżeli chodzi o sytuację w Szwajcarii, to jak na razie nie widać powodów do zmian w polityce monetarnej. Dynamika inflacji jest w dalszym ciągu stłumiona, porównując ją do poziomów sprzed ostatniego kryzysu. Zmienność na parze EUR/CHF jest bardzo niska. Wskaźnik mierzący zmienność implikowaną, dociera do najniższych poziomów od 2015 roku. Jak uważa Deutsche Bank, najbliższe 12 miesięcy może być ciekawe. Istnieje ryzyko, że SNB wyprzedzi EBC i wcześniej zacznie zacieśniać politykę monetarną, może się to stać w grudniu lub w marcu. Ujemne stopy procentowe w Szwajcarii doprowadziły do boomu kredytowego, czego nie można było zaobserwować w strefie euro. Aktualnie odsetek ludności posiadającej mieszkanie na własność jest najniższy wśród krajów OECD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sytuacja techniczna na parze EUR/CHF

Spójrzmy na bardzo szerokie ujęcie czasowe na kursie euro do franka szwajcarskiego. Po uwolnieniu kursu EUR/CHF w 2015 roku, mogliśmy obserwować ruch powrotny, który właściwie niemal dotarł do poziomu 1,20, który miał być utrzymywany przez SNB. Z perspektywy interwału W1, należy brać pod uwagę poziom 1,1970 jako opór i poziom 1,1160, od którego ostatnio kurs się odbijał, jako wsparcie.Tak jak było to wspomniane wcześniej, zmienność wyraźnie maleje. Potrzebny jest ruch ze strony EBC, bądź SNB, abyśmy mogli ponownie zobaczyć większe ruchy na tej parze walutowej.

Kurs euro do franka szwajcarskiegoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here