Naga MarketsW trzecim kwartale 2015r. Deutsche Bank notował rekordowe straty. Największy niemiecki bank stracił w okresie od lipca do września 6 miliardów EUR – w sporej części było to spowodowane koniecznością opłacenia kolejnych kar finansowych.


Przychody w dół o 7%

Jak czytamy w oficjalnym raporcie kwartalnym banku, rezerwy na roszczenia sporne wynoszą już 4,8mld euro. Miniony kwartał przyniósł przychód niższy o 7% w stosunku do tego samego okresu w roku minionym.

Te artykuły również Cię zainteresują
„W trzecim kwartale 2015 roku raportowaliśmy rekordową stratę netto – jest to bardzo rozczarowujący wynik, spowodowany głównie problemami, o których informowaliśmy już na początku października” – stwierdził John Cryan, wice-CEO Deutsche Banku.

W raporcie można znaleźć jednak parę pozytywnych wydźwięków. Przychody z działalności podstawowej poszły w górę – pomimo mieszanych warunkach handlowych oraz zmienności rynku w sierpniu oraz wrześniu. DB przypomina jednocześnie, że cały czas reorganizuje swoją strukturę biznesową i tworzy nowy sztab zarządzający. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Bardzo niekorzystne wyniki Deutsche Banku nie były jednak dla rynku dużym zaskoczeniem – prezes spółki poinformował bowiem na dobę przed ich publikacją, że instytucja zawiesza wypłatę dywidend w 2015r. oraz w 2016r. Celem takich działań ma być ponowne zapewnienie rentowności i jej regularnego wzrostu w kolejnych lat.

Zobacz również: Deutsche Bank omyłkowo dokonał transakcji o wartości $6 miliardów

Sytuacja na wykresie Deutsche Banku

Czwartkowe otwarcie przynosi jak na razie silne straty
Czwartkowe otwarcie przynosi jak na razie silne straty

Dzisiejsze otwarcie europejskich indeksów giełdowych przyniosło silne spadki na notowaniach Deutsche Banku. O godzinie 09:45 cena osuwała się o -3,37%. Wskaźniki techniczne oraz średnie ruchome rekomendują natomiast silną wyprzedaż akcji w ujęciu intraday. Na wyższym interwale (miesięcznym)  sytuacja prezentuje się jednak neutralnie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here