Naga MarketsLiczba publikacji makroekonomicznych w dzisiejszym dniu nie jest znacząca, a rynki skupiają się w głównej mierze na spotkaniu Eurogrupy oraz napięciach politycznych w Wielkiej Brytanii. Dzięki usłudze FxWatcher jesteśmy w stanie poznać treść komentarza Deutsche Bank przeznaczonego dla klientów banku. Dlaczego warto zainteresować się longami na EUR/GBP?


PRzede wszystkim dlatego, że momentum euro pozostaje wyjątkowo bycze, głównie za sprawą dużych przepływów nielewarowanego kapitału na rynek. Choć analitycy banku zauważają, że wycena pary może już w tym momencie być nieco przesadzona to jednak głównym scenariuszem pozostaje dalsza relokacja kapitału na rynki kapitałowe strefy euro.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Szterling tymczasem pozostaje pod negatywnym wpływem zawirowań politycznych i możliwością wybrania nowego, konserwatywnego rządu. Deutsche Bank skłonny jest do ponownego wejścia w krótkie pozycje na GBP. Bank udostępnił również podsumowanie dotychczas otworzonych pozycji. Część z nich została opublikowana w ramach działu Pozycje dużych graczy:

Deutsche Bank rekomenduje długie pozycje na EUR/GBP z poziomu 0,8608 zabezpieczone poniżej 0,8450. Poziom docelowy longów to 0,8850.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowa analiza rynków, 22-26 maja
Następny artykułOd inwestora do scalpera – GBPNZD re-testuje kluczowy opór
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here