Naga MarketsChristian Sewing, dyrektor generalny Deutsche Bank

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 16 lipca nie był nadzwyczaj atrakcyjny, lecz inwestorzy nadal nie mogą narzekać na brak wrażeń. Nagłówki w mediach skupiają się wokół spotkania prezydentów USA i Rosji. Na bok odchodzi widmo wojny handlowej z Pekinem natomiast w centrum zainteresowania, szczególnie traderów z Europy znalazł się wstępny raport kwartalny Deutsche Bank. 


Dane zawarte w wynikach finansowych największego europejskiego banku wyraźnie szokują rynek. Niemiecki gigant nie tylko poprawił poziom swojego zysku netto, ale zrobił to bez wyraźnych strat dla własnego wizerunku czy personelu.

Grubo powyżej prognoz…

Deutsche Bank oczekuje, że dochód przed opodatkowaniem (IBIT) wyniesie około 700 milionów euro natomiast zysk netto wyniesie w drugim kwartale 2018 roku około 400 milionó euro – czytamy w opublikowanej dziś informacji prasowej Deutsche Bank. Zarząd banku spodziewa się, że IBIT za pierwsze półrocze przekroczy 1,15 mld EUR.

Opublikowane, wstępne wyliczenia okazują się być znacząco lepsze od prognoz analityków. Ci spodziewali się, że Deutsche Bank poinformuje o zysku netto rzędu 159 mln EUR przy IBIT w wysokości 321 mln EUR.

(Nie)groźne zmiany

W pierwszych miesiącach informowaliśmy między innymi o planach masowych zwolnień w Deutsche Banku, które nie miały ominąć również działu tradingu. Choć bank rzeczywiście przeprowadza restrukturyzację zatrudnienia, a w ciągu dwóch pierwszych miesięcy urzędowania nowego CEO Deutsche Bank, Christiana Sewinga pracę w banku straciło 1700 osób, to jednak bieżące zmiany nie wydają się tak groźne jak jeszcze przed kilkoma miesiącami.

W kwietniu mówiło się bowiem o planach usunięcia ponad 7000 miejsc pracy w Deutsche Bank. Zaledwie miesiąc później plany te zostały mocno skorygowane, a prezes mówił już jedynie o 2200 pozycjach. Restrukturyzacja dosięgnęła przede wszystkim działu rynków wschodzących, ropy i gazu ale również prime brokerage czy analityków akcji.

Rynek reaguje

Na reakcję popytu w odpowiedzi na zdecydowanie lepsze wyniki finansowe Deutsche Bank nie trzeba było dłużej czekać. DB kończy sesję na niemieckim parkiecie z wynikiem +7,28%. Pytaniem na które wszyscy chcą znać odpowiedź jest – czy te wzrosty mają szansę się utrzymać?

Z technicznego punktu widzenia Deutsche Bank znalazł wsparcie w bliskiej okolicy poziomu 8,80. Dokładnie w tej okolicy zatrzymały się spadki z końca września 2016 roku, kiedy akcje spółki znajdowały się w ostatniej fazie silnego trendu spadkowego z 2015 roku. Pod koniec czerwca rynek wyrysował niedźwiedzi pinbar na wykresie tygodniowy, po którym nastąpił tydzień silnych wzrostów. 

W tym momencie jest za wcześnie by mówić o jakimkolwiek zwrocie w aktualnym trendzie spadkowym. Mimo to, dostrzegalne podwójne dno oraz silnie wyprzedane RSI na interwale tygodniowym pozwalają sądzić, że może dojść do korekty ostatnich spadków. Ostrożni inwestorzy mogą wykorzystać certyfikaty Turbo, aby przy stosunkowo małym zaangażowaniu kapitałowym wejść niewielką, testową pozycją w rynek. Najbliższym poziomem oporu są okolice lokalnego dna z września 2017 roku – 13,00 EUR. Tam też znajduje się aktualnie 50 DMA (kolor niebieski).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here